Готель “Ново-Європейський” | ReHERIT
  • Готель “Ново-Європейський”
    • Умань , вул. Незалежності, 1/2

Збудований у період активної забудови Умані, спричиненої підведенням до міста залізниці та перетворенням його в один з центрів торгівлі зерном. Готель «Ново-Європейський» розташований у самому центрі міста. Всі події, що відбувались на площі у ХХ ст., відбувалися перед ним. Балкони слугували трибунами під час різних мітингів. Двоповерхова цегляна будівля на кам’яному фундаменті, є підвали. По вул. Незалежності (Жовтневої революції) має два поверхи, на першому є проїзд у вигляді арки, на другому – два балкони. По вул. Небесної сотні – два поверхи з мезоніном, на рівні другого – два балкони. Центральний ріг будинку, що виходить на площу, на рівні другого поверху має балкон, який підтримують два атланти. У 1904 р. будинок належав В.Файнштейну.

За понад столітню історію у будівлі знаходилися: у 1904 – 1919 рр. – на другому поверсі готель та контора А.Бронштейна з виготовлення виробів з фотоемалі, на першому – аптечні склади, перукарня, магазини з продажу галантереї, вин і тютюну; у 1919 р. – Уманський військово-революційний комітет; у 1920-40-і рр. - на першому поверсі ресторан, на другому – готель; у 1944 – 1956 рр. – на першому поверсі – зал для засідань міськкому КПУ та промтоварний магазин (з боку вул. Радянськоі, нині - Небесної сотні), на другому – міськком КПУ; з боку вул. Радянської у 1963 р. було відкрито магазин «Дитячий світ» та магазин шкільного приладдя. Після 1991 р. приміщення орендували різні підприємці під магазини та кафе. В частині будинку по вул. Жовтневої революції з 1956 р. і нині на першому поверсі знаходиться центральна бібліотека для дорослих, на другому з 1956 р. перебували аудиторії педагогічного інституту та прокуратура, потім відділи міськвиконкому; 2000-і роки: на першому поверсі – філія банку ВТБ, на другому – Уманська міська нотаріальна контора, відділ охорони здоров’я Уманської міської ради, кредитна спілка «Кредит – Чорнобиль», Уманське міжрайонне відділення державної служби охорони при УМВС України.

Автор тексту — Ігор Кривошея.
Детальніше про активність "Картографування об'єктів культурної спадщини Умані"  за посиланням
 

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину

Портал створений і підтримується за фінансового сприяння Європейського Союзу. Його зміст належить виключно партнерам проекту ReHERIT та не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.