Жіноча гімназія Олександри Левицької | ReHERIT
  • Жіноча гімназія Олександри Левицької
    • Умань , вул. Анатолія Слонського, 12

Першим жіночим навчальним закладом Умані було приватне жіноче училище 2 розряду Розалії Львівни Семенцової, яке почало свою діяльність у грудні 1877 р. У 1886 р. розпочала діяльність приватна жіноча прогімназія Олександри Василівни Левицької, яка 30 травня 1906 р. була перейменована в гімназію. Головою педагогічної ради був штатний радник Опоков Микола Васильович. Законовчителі: православний священик, католицький виконавець-ксьондз, викладачі, лікар. У навчальному закладі навчалися діти дворян, чиновників, купців. У 1909 - 1910 рр. коштом О. Левицької було побудовано цегляний двоповерховий будинок, який розташовувався у Штабному провулку (зараз - вул. Анатолія Слонського).

У 7 класних кімнатах навчалося 75 дітей дворян, чиновників, купців. Проіснувала гімназія до 1920 р. 1921-1932 рр. - трудова семирічна школа №7 з українською мовою викладання. У 1932 р. навчальний заклад реорганізували в десятирічну середню школу №7. У 1941-1944 рр. будівлю школи було пошкоджено під час воєнних дій, а уцілілі приміщення використовувалися нацистськими окупантами як конюшні. Після визволення Умані у 1944 р. школу було відбудовано та поновлено навчально-виховний процес. У 2003 р. відбулася реорганізація навчального закладу в Уманський навчально-виховний комплекс «ЗОШ І-ІІІ ст. №7 - колегіум».

Автор тексту — Ігор Кривошея.
Детальніше про активність "Картографування об'єктів культурної спадщини Умані"  за посиланням

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину

    Портал створений і підтримується за фінансового сприяння Європейського Союзу. Його зміст належить виключно партнерам проекту ReHERIT та не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.