Міське училище | ReHERIT
  • Міське училище
    • Умань , вул. Небесної сотні, 29

Період 1860-1914 рр. був часом найбільшого розквіту забудови Умані. Міське училище розташовувалось в центральній частині історичного середмістя на одній із найстаріших головних вулиць центральної частини міста.
Від самого початку своєї історії у будинку розміщувалися навчально-виховні та культурно-просвітницькі заклади: 1869–1913 рр. – жіноче двокласне міське училище; 1913 р. – вище жіноче начальне училище; до 1941р. – українська семикласна школа №14. Після визволення міста від нацистських окупантів – українська початкова школа №8, яка з 1953 р. стала семикласною; з 1 вересня 1958 р. – восьмирічна російська школа № 15. З 6 серпня 1980 р. у приміщеннях будівлі почав діяти Міжшкільний навчально-виробничий комбінат трудового навчання та професійної орієнтації учнів. У цій будівлі спочатку здобували початкову, пізніше – середню освіту, а з кінця ХХ ст. готували фахівців робочих професій, таких як токарі, слюсарі, швачки, продавці-касири, водії та ін. Училище розташовувалось у центральній частині історичного середмістя на одній із найстаріших головних вулиць міста, яка мала назву Миколаївська. 
 
Автор тексту — Ігор Кривошея.
Детальніше про активність "Картографування об'єктів культурної спадщини Умані"  за посиланням
 
 
 
 
 
 

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину

    Портал створений і підтримується за фінансового сприяння Європейського Союзу. Його зміст належить виключно партнерам проекту ReHERIT та не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.