Відкрита спадщина для відбудови: світовий досвід ревіталізації будівель | ReHERIT

Відкрита спадщина

Про проєкт:

Відкрита спадщина для відбудови: світовий досвід ревіталізації будівель

Адаптивне повторне використання має стати ключем до післявоєнної відбудови України на основі спадщини, що розширить можливості місцевих громад та їхню прив’язаність до місця, сприятиме інклюзивності та різноманітності, а також допоможе зберегти людські історії та досвід минулого як фундаментальну основу для майбутнього сталого розвитку.

Найкращий спосіб збереження спадщини – це її стале використання. Яким чином вдихнути нове життя у закинуті будівлі? Як знайти нову функцію для занепалих просторів? Які можливості фінансування таких процесів, окрім туристифікації та державних коштів? Як збалансувати інтереси громади і бізнесу у таких проектах? Що робити зі складною і «темною» спадщиною, чи має вона право на розвиток і майбутнє поза музейним форматом? Представлені тут тексти пропонують ознайомитися із європейським досвідом у цій галузі – як конкретними прикладами пам’яток, що набули нового життя, так і аналізом політики держав, регіонів і міст. Ці тексти створені в рамках проекту «Відкрита спадщина» (2018-2022), підтриманого програмою досліджень та інновацій Європейського Союзу «HORIZON2020» (грантова угода №776766).

Переклад та удоступнення матеріалів на сайті є частиною проєкту “Спадщина для відновлення: найкращі практики та політики адаптації об’єктів спадщини” (“Heritage for Reconstruction: Best Practices and Policies of Adaptive Heritage Reuse”) Центру міської історії, за підтримки Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe Institut.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину