Єврейський квартал (Будапешт, Угорщина) | ReHERIT
  • Кейси

    Єврейський квартал (Будапешт, Угорщина)

    • 23 Січня, Понеділок

Так званий Єврейський квартал — це історична місцевість в центрі Будапешта. Не так давно він також став відомий як "Квартал вечірок" (Party District) або "Квартал барів на руїнах" (Ruin Bar District).

Ці бари виникли приблизно 2000 року, коли двори напівзруйнованих будівель, що їх збиралися знести, перетворювали на заклади зі змішаними функціями гостинності та культури. Бари на руїнах привнесли життя у зубожілий квартал, що потребував ревіталізації уже 10 років після падіння соціалізму, й набули популярності в місцевих і туристів, а починаючи з 2010-х переросли у масовий феномен. На сьогодні, квартал опинився у центрі уваги інвесторів, а його економічний, соціальний і культурний стан змінився кардинально, включно з такими проблемами як джентрифікація й надмірний туризм.

Збереження, реставрація й використання історичних будівель актуалізували питання цінностей історичної спадщини й процесів і ролей різних зацікавлених сторін. За приклад з-поміж інших історичних будівель у Єврейському кварталі ми взяли Сімпла Керт — один із перших барів на руїнах із чітким баченням майбутнього кварталу як придатного для життя місця, де поважають і бережуть соціальне розмаїття, інклюзію, надання можливостей для людей і культурну спадщину.

Автори: Дора Мераї (Dóra Mérai), Володимир Куліков (Volodymyr Kulikov).

Матеріали створено в рамках проекту «Відкрита спадщина», підтриманого програмою досліджень та інновацій Європейського Союзу «HORIZON2020».

Координатор проекту: Метрополітальний дослідницький університет (Metropolitan Research Institute) у Будапешті.

Переклад профінансовано зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institute.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину