Цехи Кароля (Бухарест, Румунія) | ReHERIT
  • Кейси

    Цехи Кароля (Бухарест, Румунія)

    • 23 Січня, Понеділок

Цехи Кароля (фабрика Кароля) — це один із найвідоміших проєктів з адаптивного перевикористання в Бухаресті. Колишній фабричний цех розміщений у промисловому комплексі (зведеному 1887 року), який все ще працює, у найстарішому промисловому районі Бухареста поряд із парком Кароля.

Згодом фабрика припинила використовувати деякі зі старих цехів і переїхала до більш сучасних приміщень, побудованих у XX столітті. Цехи Кароля — проєкт, що розвинувся органічно завдяки ініціативі місцевих діячів культури, які хотіли продемонструвати потенціал промислової спадщини та цього району Бухаресту. Завдяки тимчасовим використанням і невеликим інвестиціям проєкт поступово відкрив старі цехи для публіки через творчі заходи, привабивши креативний клас у південну частину міста.

Наразі основним орендарем Цехів Кароля є клуб «Експірат» — одне з найпопулярніших місць відпочинку в Бухаресті для молоді, альтернативної публіки. Майбутнє Цехів Кароля є відкритим, оскільки відчувається потреба у нових ініціативах для виведення цього місця на наступний рівень.

Автори: Аліна Томеску (Alina Tomescu), Eurodite.

За допомоги: Joep de Roo, Meta van Drunen, Cristiana Stoian (Eurodite); Constantin Goagea (Zeppelin).

Матеріали створено в рамках проекту «Відкрита спадщина», підтриманого програмою досліджень та інновацій Європейського Союзу «HORIZON2020».

Координатор проекту: Метрополітальний дослідницький університет (Metropolitan Research Institute) у Будапешті.

Переклад профінансовано зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institute.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину