Арт-центр «Фабрика повидла» (Львів, Україна) | ReHERIT
  • Кейси

    Арт-центр «Фабрика повидла» (Львів, Україна)

    • 23 Січня, Понеділок

Арт-центр «Jam Factory» – центр сучасного мистецтва в ревіталізованому просторі, який своєю просвітницькою діяльністю, виставками та дослідженнями відображає актуальні процеси в українській та міжнародній культурі, відкриває можливості для публічного діалогу.

Вражаюча споруда у неоготичному стилі, а також кілька прилеглих до неї будівель пізніших періодів, розташовані в історичному промисловому районі Львова під назвою Підзамче. З 1872 року тут працювала фірма горілок та лікерів «Кронік і син». Переживши численні зміни користувачів, фабрика пустувала з 2008 року, коли там закрили цех переробки овочів для виробництва повидла. 2015 року історик і культурний підприємець Гаральд Біндер придбав територію фабрики та розпочав процес її ревіталізації.

У жовтні 2019 року стартувала реалізація проєкту. Наразі триває реставрація та адаптація двох будівель, внесених до списку пам’яток місцевого значення, а також будівництво нових додаткових приміщень (для театральних вистав, виставок, воркшопів, конференц-зали, офісів, ресторану) та відкритого громадського простору. Закінчення робіт заплановано на весну 2023 року.

Автори: Ірина Склокіна (Центр міської історії, Львів).

Матеріали створено в рамках проекту «Відкрита спадщина», підтриманого програмою досліджень та інновацій Європейського Союзу «HORIZON2020».

Координатор проекту: Метрополітальний дослідницький університет (Metropolitan Research Institute) у Будапешті.

Переклад профінансовано зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institute.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину