Прибутковий будинок поч. ХХ ст. | ReHERIT
  • Прибутковий будинок поч. ХХ ст.
    • Умань , вул. Європейська, 16

На початку ХХ ст. на цьому проміжку вулиці знаходився електротеатр «Штремер». Місце знаходження цього театру визначити важко. У різні роки у нього була різна адреса. Так, у 1912 р. він знаходився за адресою Поштова вулиця, будинок Я. Геренштейна. Вечірня газета «Вести» від 2 вересня 1913 р. рекламує: «Новооткрытый магазин бакалейн. гастрономич. и табачных изделий А.Ф. Шпицбурда по 1-й Базар.площ. уг., Старо-Почтовой, рядом с электротеатром Штремера».

Адреса електротеатру у 1918 р. – Київська вулиця, будинок № 6. На той час електротеатр мав особисту електричну станцію. У бурхливі революційні роки він часто змінював свою назву. 24 червня 1917 р. після реконструкції театр знову було відкрито, але тепер його назвали театром «Свобода», а у 1918 р. його перейменували на театр «Лілія». Підвальні приміщення будинку зайняті художнім салоном «Мальва», оптово-роздрібним магазином з продажу косметики та парфумів, магазином «Лабель» з продажу натяжних стель. У 2004 р. до будинку, не змінюючи його архітектурної форми, було зроблено прибудову, у якій зараз знаходиться кафе «Хантер».

Автор тексту — Ігор Кривошея.
Детальніше про активність "Картографування об'єктів культурної спадщини Умані"  за посиланням

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину

    Портал створений і підтримується за фінансового сприяння Європейського Союзу. Його зміст належить виключно партнерам проекту ReHERIT та не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.