Прибутковий будинок кін. ХІХ – поч. ХХ ст. (Будинок Примазона) | ReHERIT
  • Прибутковий будинок кін. ХІХ – поч. ХХ ст. (Будинок Примазона)
    • Умань , вул. Садова, 18

За цією адресою знаходиться двоповерховий будинок, який фасадом виходить на вулицю Садову, та будівлі, які належать Дитячій школі мистецтв. Власником був Примазон. У 1910 р. тут орендувала приміщення Уманська громадська бібліотека-читальня, а в 1912 р. деякі приміщення винаймав лікар Д. Гріншпун. До червня 1913 р. тут знаходилася контора і редакція газети «Вести». З 1 липня 1915 р. «Уманское коммерческое училище 1-го общества преподавателей» взяло в оренду приміщення будинку під навчальні класи.

У травні 1917 р. в приміщенні училища розмістилася редакція і контора щотижневої газети «Вільна Україна». У часи громадянської війни приміщення будинку постійно займали загони революційних повстанців, які його й спалили. У 20-х рр. ХХ ст. після відновлювальних робіт у будинку розмістилася перша радянська музична школа. Під час нацистської окупації міста в підвальних приміщеннях знаходилися каземати німецької служби СД. У післявоєнний період будівлю було пристосовано для проживання мешканців міста.

Текст підготований за матеріалами: Історія уманських вулиць: вулиця Радянська, вулиця Садова та вулиця Рафаїла Чорного. Випуск 3 / В.М. Давидюк // – Умань : ВПЦ «Візаві» (Видавець «Сочінський»), 2014. – 428 с. – С.251, 252, 256.

Детальніше про активність "Картографування об'єктів культурної спадщини Умані"  за посиланням

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину

    Портал створений і підтримується за фінансового сприяння Європейського Союзу. Його зміст належить виключно партнерам проекту ReHERIT та не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.