Завод «Мегомметр» | ReHERIT
  • Завод «Мегомметр»
    • Умань , вул. Небесної сотні, 49

Наприкінці ХVІІІ ст. на цій території знаходилися будинки, у яких проживали жителі тогочасного міста, та дерев'яна церква, що зображена на польській карті 1795 р. У радянські часи до 1957 р. на цій території знаходилися приміщення міжрайбази й артілі «Металотруд». У березні 1957 р. земельна ділянка від берега річки Уманка до споруди міської ратуші була передана під будівництво майбутнього заводу «Мегомметр».

У будівлі колишнього гальванічного цеху артілі «Металотруд» у жовтні 1957 р. розпочав роботу гальванічний цех заводу. У вересні 1957 р. в споруді заводоуправління (корпус №10) було виділено приміщення для організації ділянки зі складання трансформатів струму та заводської лабораторії. У січні 1963 р. було створено складальний цех №2 з випуску потенціометрів ПЛ і «Сокіл». У 1966 р. в центральній частині території заводу було розпочато будівництво заготівельних цехів. У 1998 р. підприємство повністю приватизоване. У 2003 р. на заводі створено повірочно-калібрувальну лабораторію, якій Держспоживстандартом України надано право на калібрування виготовлених підприємством 15 найменувань засобів вимірювальної техніки.

Текст підготовано за матеріалами: Історія уманських вулиць: вулиця Радянська, вулиця Садова та вулиця Рафаїла Чорного. Випуск 3 / В.М. Давидюк // – Умань : ВПЦ «Візаві» (Видавець «Сочінський»), 2014. – 428 с. – С. 127-142.

Детальніше про активність "Картографування об'єктів культурної спадщини Умані" за посиланням.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину

    Портал створений і підтримується за фінансового сприяння Європейського Союзу. Його зміст належить виключно партнерам проекту ReHERIT та не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.