Міське училище (жіноча єврейська школа) | ReHERIT
  • Міське училище (жіноча єврейська школа)
    • Умань , вул. Суровцової, 3

На цьому місці була садиба пані Дейневої, в будинку якої у 1908-1913 рр. знаходилось Уманське міське чотирикласне училище. У липні 1914 р. Уманська міська управа подала на затвердження училищної ради план і кошторис на будівництво двоповерхової будівлі для двох міських училищ, з яких одне має розміщуватись на верхньому, друге – на нижньому поверхах. Кожен поверх за цим планом має складатись з 4-х класів, рекреаційної зали, учительської, бібліотечної кімнати. Поверхи мають бути повністю ізольовані. В тій же статті читаємо: "Этот дом городское самоуправление предполагает построить на усадьбе, бывшей Дейн, сзади дома доктора Бравермана, где раньше помещалось 4-х классное училище». За цим кошторисом вартість будівництва мала складати 37 722 руб.72 коп. Будівельна комісія, обрана міською думою, здала підряд на будівництво училища Каліке (ініціали не вказані).

Незважаючи на ускладнення, що виникали періодично (кошторис зріс до 55 тис. рублів), будівлю було здано в експлуатацію 22 серпня 1916 р. У будівлі розмістились два навчальні заклади: 2-ге та 5-те міські училища. У радянський період будівля продовжувала виконувати свою попередню функцію. До Другої світової війни в ній розміщувалась єврейська середня школа №12. У відбудованому після війни приміщенні з 1948 р. розміщувалась середня школа №13 з російською мовою навчання. У 1984 р. школу закрили, учителів і учнів перевели у новозбудовану школу №5. У старій будівлі розмістилися навчальні класи школи №8 з українською мовою викладання.

Автор тексту — Ігор Кривошея.
Детальніше про активність "Картографування об'єктів культурної спадщини Умані"  за посиланням

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину

    Портал створений і підтримується за фінансового сприяння Європейського Союзу. Його зміст належить виключно партнерам проекту ReHERIT та не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.