Прибутковий будинок | ReHERIT
  • Прибутковий будинок
    • Умань , вул. Садова, 25

Державне музичне училище ім. П.Д. Демуцького. Частина будівлі була споруджена на початку ХХ ст. як житло. 30 травня 1963 р. Міністерством культури України було видано наказ за №166 про відкриття в м. Умані музичного училища. У наказі відзначалося про необхідність відкриття училища в 1963-64 навчальному році на базі музичної школи в складі п'яти відділів: фортепіано, смичкових, духових і народних (баян і домра) інструментів та диригентсько-хорового відділу. Свого приміщення в училища не було, тому заклад працював у «приймах» дитячої музичної та першої, восьмої, п'ятнадцятої середніх шкіл.

Навесні 1969 р. розпочалося зведення чотириповерхового корпусу музичного училища. Рішенням міськвиконкому за № 466 від 30 жовтня 1971 р. нову будівлю було прийнято в експлуатацію. 13 травня 1988 р. з нагоди 25-річного ювілею з дня створення училища Рада Міністрів Української РСР прийняла постанову № 133, відповідно до якої училищу присвоєно ім'я Порфирія Даниловича Демуцького, видатного фольклориста, хорового диригента та композитора.

Текст підготовано за матеріалами: Історія уманських вулиць: вулиця Радянська, вулиця Садова та вулиця Рафаїла Чорного. Випуск 3 / В.М. Давидюк // – Умань : ВПЦ «Візаві» (Видавець «Сочінський»), 2014. – 428 с. – С. 310-313.

Детальніше про активність "Картографування об'єктів культурної спадщини Умані"  за посиланням.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину

    Портал створений і підтримується за фінансового сприяння Європейського Союзу. Його зміст належить виключно партнерам проекту ReHERIT та не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.