Лютеранська кірха | ReHERIT
  • Лютеранська кірха
    • Умань , вул. Велика фонтанна, 29

Кірху було збудовано у 1912 р. як храм уманської лютеранської громади за кошти німця - баварця Тіхтера, який в Умані також побудував чавунно-ливарний та механічний заводи (1871р.). Приход до кірхи складався з віруючих 20-ти сімей німців-протестантів Євангельської церкви лютеранського віросповідання, яке застосовувалось у ХVІ ст. як протест проти католицизму. Після 1917 р. кірху було закрито і приміщення використовувалось як склад. У 1921 р. в приміщенні кірхи знову почали проводитись богослужіння. У 30-ті рр. приміщення відібрали. У 1941 р. знову почалися служіння віруючих у храмі – до 1960 р.
У 1961 р. Машинобудівний завод добудував з лівого боку кірхи приміщення, і з того часу будівля використовувалася як клуб заводу. У 1993 р. кірха була передана у власність общини церкви Євангельських християн-баптистів. Прибудова 1961 р. була викуплена за кошти віруючих людей общини ЄХБ.

Автор тексту — Ігор Кривошея.
Детальніше про активність "Картографування об'єктів культурної спадщини Умані"  за посиланням

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину

    Портал створений і підтримується за фінансового сприяння Європейського Союзу. Його зміст належить виключно партнерам проекту ReHERIT та не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.