Готель “Брістоль” | ReHERIT
  • Готель “Брістоль”
    • Умань , вул. Небесної сотні, 14

Від початку ХХ ст. і до 1919 р. в будівлі розташовувався готель "Брістоль". Власник (забудовник) - Ольшанський. З 1919 р. у приміщенні на той момент вже недіючого готелю розпочала свою роботу майстерня з 50 робітниць, які займались пошиттям мішків для потреб Червоної армії. З 1920 р. в приміщенні колишнього “Брістолю” розміщувалась караульна рота Уманського повітвійськкому. У 1922 – 1925 рр. в будинку знаходився штаб 2-го кавалерійського корпусу, очолюваного Г.І. Котовським.

З 1927 по 1930 рр. тут функціонував державний банк Уманської округи. У 1930-1933 рр. у будівлі були розміщені навчальні приміщення спочатку Інституту соціального виховання, а з 1933 р. - педагогічного інституту. З 1934 р. у будинку почала працювати швейна фабрика. У 1940-х до дворового фасаду з південного заходу було зроблено прибудову фабричного корпусу. У 1960-х до головного фасаду з півдня зроблено прибудову адміністративного корпусу фабрики. З 2012 р. ЗАТ «Уманська швейна фабрика» припинило свою діяльність. На двох нижніх поверхах будівлі розташувались заклади торгівлі.

Автор тексту — Ігор Кривошея.
Детальніше про активність "Картографування об'єктів культурної спадщини Умані"  за посиланням

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину

    Портал створений і підтримується за фінансового сприяння Європейського Союзу. Його зміст належить виключно партнерам проекту ReHERIT та не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.