Торгівельно-промисловий комерційний банк | ReHERIT
  • Торгівельно-промисловий комерційний банк
    • Умань , вул. Садова, 3

Найдавніша згадка про будівлю датується 1853 р. На початку ХХ ст. власником стає пан Фрейденберг, перед цим господарем будівлі була пані Солодова. Значна частина приміщень у будинку належала відділенню Петербурзького торгівельно-промислового комерційного банку, відкритому наприкінці серпня 1894 р.

У різні роки в будівлі розміщувались друкарня, відділення фабрики каучукових штемпелів та граверна майстерня, ювелірний магазин, універсальний магазин. До 1907 р. закінчено будівництво адмінбудівлі, що прибудована з північної сторони споруди. У 20-х рр. ХХ ст. тут працював Уманський суд. Напередодні війни і після неї споруда належала військовим, а у 1958-1984 рр. тут розміщувалася середня школа №8. З 1958 р. рембуддільниця №2 провела реконструкцію приміщень для нової школи, а наприкінці 60-х років позаду будівлі до центральної споруди було прибудовано спортивну залу. З 1984 р. і до тепер у будівлі знаходиться Станція юних техніків. У будинку, крім станції, розміщуються ще ряд різних установ та магазинів.

Автор тексту — Ігор Кривошея.
Детальніше про активність "Картографування об'єктів культурної спадщини Умані"  за посиланням

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину

Портал створений і підтримується за фінансового сприяння Європейського Союзу. Його зміст належить виключно партнерам проекту ReHERIT та не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.