Гранд-отель “Савой” | ReHERIT
  • Гранд-отель “Савой”
    • Умань , вул. Садова, 4

Першим відомим власником готелю був Ольшанський (1900), потім згадується Л. Круглий (з 1903), а далі - Ш. Вовнобой (1913). У будинку був кабінет зубного лікаря С. Савіцької (1903) та розміщувалася майстерня з пошиття чоловічого одягу А. Лейбовича (1904). У 1905 р. під готелем знаходилася друкарня Тарадаша і Перельштейна. У 1911 р. у будинку деякі приміщення винаймали: контора фабрики «Добржинського і Кº» з прийманням замовлень на тротуарну плитку, черепицю і цеглу, Торговий дім інж. техн. А.А. Боянчик і Кº з продажу англійських газо-генераторних і нафтових двигунів системи КРОССЛЕЙ. У цьому ж році тут був магазин М. Барембойма і Х. Сукерніка з продажу годинників, оптичних приладів, виробів із золота та срібла. При магазині діяла зразкова майстерня з ремонту годинників, виконувалися ювелірні і граверні роботи. З 1914 р. у готелі розмістилася контора з розповсюдження та розклеювання на кіосках міста афіш, об'яв, плакатів. Наприкінці року в нижньому приміщенні відкрито відділення з продажу ковбаси М. Галатика.

У 1915 р. тут також був «Писче-бумажный магазин и переплетная мастерская М.Г. Кемельмана». Свого часу у будинку до 1916 р. знаходився польський клуб «Огніско». З 1920 р. у будинку був фінансовий відділ "Чрезвычайной Ревизионной комиссии Реввоенсовета", а згодом Управління міліції Уманського повіту, у 1923-1930 рр. – Управління окружної міліції. Напередодні Другої світової війни тут діяв Уманський райком партії. Після війни розмістилася кооперативна школа, а з 1 жовтня 1949 р. розпочав роботу кооперативний технікум УКООПСПІЛКИ. Новий технікум був організований паралельно з існуючою кооперативною школою і готував бухгалтерів, плановиків, товарознавців для радянської торгівлі. У той період закінчувалася відбудова пошкодженого війною будинку. Два відбудованих поверхи призначалися для навчальних приміщень та гуртожитку. З 1965 по 1999 рр. тут розмістилося кооперативне училище Черкаської обласної спілки споживчих товариств та республіканська школа Центроспілки з підготовки ревізорів. З 1999 р. в більшій частині колишнього готелю знаходилась Уманська філія Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу.
Напередодні 1 вересня 2014 р. учбовий заклад закрили. З березня 2017 р. на першому поверсі розміщується спеціалізований магазин «Ваші двері та інтер’єр».

Автор тексту — Ігор Кривошея.
Детальніше про активність "Картографування об'єктів культурної спадщини Умані"  за посиланням

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину

    Портал створений і підтримується за фінансового сприяння Європейського Союзу. Його зміст належить виключно партнерам проекту ReHERIT та не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.