Прибутковий будинок кін. ХІХ ст. | ReHERIT
  • Прибутковий будинок кін. ХІХ ст.
    • Умань , вул. Небесної сотні, 13

Камʼяний, триповерховий, з підвальним поверхом будинок побудовано наприкінці ХІХ ст. Власницею споруди була міщанка Цірля Дітлович. На першому та підвальному поверхах знаходилися магазини, другий та третій – здавалися в найм. У 1913 р. в будинку був розміщений аптечний, косметичний та оптичний магазини Григорія Бродовського.

З 1 червня 1914 р. до літа 1915 р. в приміщеннях будинку розмістилася контора і редакція газети «Голос Умани». Саме в цьому будинку 28 березня 1917 р. відбулося перше засідання Уманської Ради робітничих і солдатських депутатів. У 50-х та 90-х рр. ХХ ст. у приміщенні, де свого часу знаходився магазин Л.О. Шапіро, був магазин «Військова книга». З травня 2013 р. тут відкрито ресторан «Централь», потім - «Француз». А зараз кафе-бар «Такі-Шо».

Текст підготований за матеріалами: Історія уманських вулиць: вулиця Радянська, вулиця Садова та вулиця Рафаїла Чорного. Випуск 3 / В.М. Давидюк // – Умань : ВПЦ «Візаві» (Видавець «Сочінський»), 2014. – 428 с. – С.22-30.

Детальніше про активність "Картографування об'єктів культурної спадщини Умані" за посиланням.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину

    Портал створений і підтримується за фінансового сприяння Європейського Союзу. Його зміст належить виключно партнерам проекту ReHERIT та не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.