Будинок Максимчика (садиба поч. ХХ ст.) | ReHERIT
  • Будинок Максимчика (садиба поч. ХХ ст.)
    • Умань , вул. Садова, 30

Величезна садиба з фруктовим садом, що йшов аж до самої "Софіївки" і до дороги на Нову Умань, на початку ХХ ст. належала пані Змігродській. Одружена вона була з агрономом В.П. Максимчиком. У будинку Максимчика з 25 квітня 1920 р. відчинено дитячий клуб, при якому був влаштований дитячий майданчик.

Через деякий час тут було відкрито і дитячий будинок. У 1959 р. при дитячому будинку працювали столярна і швейна майстерні, гуртки: духовий, фото, шаховий, хоровий, танцювальний. 9 вересня 1971 р. Обласна рада народних депутатів своєю постановою за №605-р прийняла рішення закрити в м. Умані дитячий будинок №1.  З 1 жовтня 1971 р. по вересень 1996р. тут знаходився дитячий садок № 22. До 1999 р. будівля пустувала. 16 лютого 1999 р. сесія міської ради за №2-7/23 прийняла рішення будинок передати в безоплатне довгострокове користування Уманському державному педагогічному університету імені Павла Тичини. Зараз тут розміщений навчальний корпус №4 (музичний) УДПУ ім. П. Тичини.

Текст підготовано за матеріалами: Історія уманських вулиць: вулиця Радянська, вулиця Садова та вулиця Рафаїла Чорного. Випуск 3 / В.М. Давидюк // – Умань : ВПЦ «Візаві» (Видавець «Сочінський»), 2014. – 428 с. – С. 283-285.

Детальніше про активність "Картографування об'єктів культурної спадщини Умані" за посиланням.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину

    Портал створений і підтримується за фінансового сприяння Європейського Союзу. Його зміст належить виключно партнерам проекту ReHERIT та не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.