Земська управа | ReHERIT
  • Земська управа
    • Умань , вул. Незалежності, 35

У цьому будинку знаходилася «Уездная земская управа». 23 березня 1913 р. в будинку, де на той час розміщувалася повітова управа, відкрився книжковий та паперовий склади з канцелярським приладдям. У радянські часи в будинку розташовувався штаб частини особливого призначення (ЧОН), потім – цукротрест Уманської округи, пізніше Окружне державне політичне управління (ОДПУ) і, зрештою, міський відділ внутрішніх справ (МВВС).

Будівля земства символізує об’єднані зусилля уманської громади на ниві поширення освіти серед населення наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. Однією з важливих сторін роботи земства було створення системи медичної допомоги. Для об'єднання діяльності земських лікарів скликались відповідні земські з'їзди. Земство мало право обкладати населення повіту зборами та повинностями на земські потреби (будівництво і облаштування шкіл, благодійність, медична допомога, облаштування доріг і мостів та інше). За сприяння земства було збудовано у 1909-1911 рр. Уманську земську лікарню, відкрито у жовтні 1917 р. 1-шу Селянську Українську гімназію ім. Б. Грінченка (нині це загальноосвітня школа I–III ступенів №1 ім. О. С. Пушкіна). Нині тут знаходиться Уманський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області.

Текст підготовано за матеріалами: Подорож вулицями старої Умані / В.М. Давидюк. – 2-ге вид., допов. – Умань: ВПЦ «Візаві», 2018. – 527 с. – 90-91.

Детальніше про активність "Картографування об'єктів культурної спадщини Умані" за посиланням.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину

    Портал створений і підтримується за фінансового сприяння Європейського Союзу. Його зміст належить виключно партнерам проекту ReHERIT та не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.