Магазин-склад | ReHERIT
  • Магазин-склад
    • Умань , вул. Небесної сотні, 25

Камʼяна двоповерхова будівля була споруджена у першій третині ХІХ ст. В часи останнього власника Умані Александра Потоцького тут знаходився економічний магазин (склад). З 1852 р. в будинку розмістилася поліцейське управління, міська ратуша та міський будівельний комітет. Міська ратуша, а згодом міська управа знаходилася у цьому будинку до 1912 р. військовий начальник Умані підполковник Демочані у своєму описі міста 1882 р. зазаначав, що тут знаходяться повітове поліцейське управління, міська управа, міщнанська управа, арештанські камери та пожежна служба. На початку ХХ ст. у будинку також розміщувалися редакція та контора газети "Провинциальный голос" (1913-1914), товариство добровільних нічних чергувань лікарів (1910-1916) та громадська бібліотека. У 1918 р. тут знаходилося Центральне бюро профспілок та робітничий клуб. У 1920-1922 рр. приміщення спочатку використовувалися як центральна робітнича амбулаторія, а згодом як поліклініка. Також у будинку продовжувала діяти пожежна частина (до 1954 р.). Наступне десятиліття будинок практично не використовувася. У 1964-1978 рр. приміщення будівлі було переобладнане на гуртожиток для студентів педагогічного інституту. Нині - навчально-адміністративний корпус педагогічного університету.

Текст підготовано за матеріалами: Історія уманських вулиць: вулиця Радянська, вулиця Садова та вулиця Рафаїла Чорного. Випуск 3 / В.М. Давидюк // – Умань : ВПЦ «Візаві» (Видавець «Сочінський»), 2014. – 428 с. – С. 53-58.

Детальніше про активність "Картографування об'єктів культурної спадщини Умані" за посиланням.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину

    Портал створений і підтримується за фінансового сприяння Європейського Союзу. Його зміст належить виключно партнерам проекту ReHERIT та не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.