Міський театр | ReHERIT
  • Міський театр
    • Умань , вул. Незалежності, 2

На вимогу жителів міста старе приміщення Міського театру розібрали і 1927 р. розпочали будувати нове. Збудовано до 10-річчя Жовтня. З 1896 по 1927 рр. – дерев’яне приміщення, з 1927 р. – цегляне. Будівля на два поверхи. У приміщенні функціонував глядацький зал зі сценою, два фойє, два буфети, дві кімнати для курців. У 1972 -1974 рр. відбулася реконструкція Будинку культури, обладнано танцювальний, лекційний, три виставкові зали, зал для занять дитячої хореографічної студії, 30 кімнат для занять гуртків, студій та курсів. У 2005 – 2007 рр. реконструйовано покрівлю та фасад .

За час існування Будинку культури його відвідали десятки тисяч глядачів. До Другої світової війни на його сцені виступали такі корифеї театру та сцени, як заслужені артисти УРСР Оксана Петрусенко, Юрій Шумський, Феодосія Барвінська, народні артисти УРСР Марія Литвиненко-Вольгемут та Борис Паторжинський. У 1950 – 1960-ті рр. при Будинку культури існував самодіяльний драматичний театр, який з успіхом гастролював по всій Україні. На сцені Будинку культури виступало багато відомих артистів та колективів СРСР. При Будинку культури працювала ізостудія під керівництвом художника-педагога К.Г. Мікіндо, багато вихованців якої стали художниками, відомими в Україні та світі. Жителі Умані та гості міста упродовж кількох поколінь відвідують вистави та концерти, що проходять на сцені Будинку культури, та займаються у численних гуртках, студіях і на курсах при ньому.

Автор тексту — Ігор Кривошея.
Детальніше про активність "Картографування об'єктів культурної спадщини Умані"  за посиланням

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину

    Портал створений і підтримується за фінансового сприяння Європейського Союзу. Його зміст належить виключно партнерам проекту ReHERIT та не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.