Прибутковий будинок поч. ХХ ст. (Будинок Грінвальда) | ReHERIT
  • Прибутковий будинок поч. ХХ ст. (Будинок Грінвальда)
    • Умань , вул. Небесної сотні, 12

У 1911 р. власником двоповерхового прибуткового будинку був Борис Грінвальд. У 1911 р. в будівлі орендували приміщення: електротеатр «Модерн»; магазин В. Ясіновського, який займався торгівлею посудом, різноманітними лампами, дзеркалами та самоварами. У 1913 – 1915 рр. тут був спеціалізований нотний і музикальний магазин А.А. Дубінського.

З березня 1914 р. в приміщенні театру "Модерн" розмістився Уманський літературно-художній гурток. 1 липня 1914 р. внаслідок обвалу було зруйновано задню стіну будівлі. Після визволення міста від нацистських окупантів в приміщенні розмістився переговорний пункт, а з 1945 р. сюди переведено і поштове відділення. У 1967 р. тут розмістився Уманський міський будинок піонерів та дитяча технічна станція. З 1992 р. Будинок піонерів перейменовано на Будинок школярів. З 2002 р. тут Будинок дитячої та юнацької творчості.

Текст підготований за матеріалами: Історія уманських вулиць: вулиця Радянська, вулиця Садова та вулиця Рафаїла Чорного. Випуск 3 / В.М. Давидюк // – Умань : ВПЦ «Візаві» (Видавець «Сочінський»), 2014. – 428 с. – С. 161-164.

Детальніше про активність "Картографування об'єктів культурної спадщини Умані" за посиланням.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину

    Портал створений і підтримується за фінансового сприяння Європейського Союзу. Його зміст належить виключно партнерам проекту ReHERIT та не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.