Аптека | ReHERIT
  • Аптека
    • Умань , вул. Небесної сотні, 45

Можливо, будинок було збудовано у середині ХІХ ст. На початку ХХ ст. на першому поверсі працювала "Аптека" (до 1917). Це найстаріша аптека нашого міста. Наприкінці 20-х рр. ХХ ст. на другому поверсі знаходилася друга в місті дитячо-жіноча консультація, яка в основному забезпечувала обслуговування єврейського населення.

У період окупації міста німцями (1941 – 1944 рр.) в аптеці одна кімната належала одному з керівників уманського підпілля лікарю Олександру Петровичу Сомову. Зараз це двоповерхова будівля, на першому поверсі якої знаходиться «Аптека», а другий поверх використовується як житло й офіс.

Текст підготовано за матеріалами: Історія уманських вулиць: вулиця Радянська, вулиця Садова та вулиця Рафаїла Чорного. Випуск 3 / В.М. Давидюк // – Умань : ВПЦ «Візаві» (Видавець «Сочінський»), 2014. – 428 с. – С.104.

Детальніше про активність "Картографування об'єктів культурної спадщини Умані" за посиланням.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину

    Портал створений і підтримується за фінансового сприяння Європейського Союзу. Його зміст належить виключно партнерам проекту ReHERIT та не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.