Меморіальний музей Г.С. Сковороди | ReHERIT
  • Меморіальний музей Г.С. Сковороди

    Київська , Київ

Музей  розташований на території Меморіального комплексу філософа і поета Г. С. Сковороди в  с. Сковородинівка, Богодухівського району, Харківської області. Саме в цьому будинку жив і помер відомий український філософ Григорій Савич Сковорода. Простір має статус пам’ятки історії національного значення. 

Це унікальна пам'ятка архітектури та місце оскільки саме тут Григорій Савич провів останні роки свого життя, на території музею знаходиться його могила та улюблені місця криниця та дуб під яким він любив працювати.

Експозиція

Експозиція музею була  представлена в чотирьох залах. Перші два зали музею присвячені біографії та творчості Сковороди, третій зал — вшануванню філософа. Остання кімната — меморіальна ("спокійна келія").

В експозиції музею — живописні і графічні картини, предмети побуту, одяг, який носили в ті часи, видання творів та книги про Сковороду. Інтер'єри прикрашали вироби народного декоративно-прикладного мистецтва: кераміка, вишивки. Зокрема, в експозиції представлені:

  1. Макети будинку Києво-Могилянської Академії, Переяславського та Харківського колегіумів, Будинок Донець-Захаржевських та Зимовий палац.
  2. Гравюри та  літографії 18 століття.
  3. Скульптура Сковороди авторства Ігоря Ястребова.
  4. Англійський срібний годинник 18 ст., переданий 1972 р. Чернігівським історичним музеєм, яким користувався Сковорода.
  5. Мапа з місцями мандрувань Сковороди.
  6. Скрипка, на якій (за переказом) грав Сковорода та інші музичні інструменти.
  7. Скриня поміщиків Ковалівських, якою поет користувався.

У меморіальній кімнаті була відтворена обстановка того часу: секретер, стілець, письмовий прилад, настільний годинник, підсвічник, скриня, одяг, копія ліжка того ж часу, фамільна розписна скриня Ковалівських, слобожанська ікона Богородиці 19 ст., копія світильника XVIII ст.

В експозиції музею також були присутні видання творів Сковороди, література про нього, книги античних, середньовічних та новочасних філософів і поетів, які вивчав Сковорода, етнографічні предмети, картини й графічні роботи, пов'язані зі Сковородою.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину