Комунальний заклад «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради | ReHERIT
  • Комунальний заклад «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради

    Рівненська , Рівне

Рівненський обласний центр народної творчості засновано в грудні 1939 року, як обласний будинок народної творчості. За вісім минулих десятиліть будинок народної творчості неодноразово змінював свою назву. З 10.05.1979 року – науково-методичний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи (рішення Рівненської обласної ради народних депутатів № 190); з 14.08.1992 року – обласний центр народної творчості (розпорядження представника президента України № 236), з 16.11.2012 – комунальний заклад «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради (рішення Рівненської обласної ради № 743).

Але сутність його діяльності завжди залишалася незмінною – зберігати традиційну культуру, збагачувати зміст дозвіллєвої діяльності закладів культури клубного типу, допомагати народним талантам. Упровадження інноваційних методик у сферу дозвілля, надання методичної та практичної допомоги клубним установам у підготовці та проведенні культурних заходів і акцій, інформаційно-видавнича діяльність, відродження і збереження традиційних жанрів народної творчості, фольклору, відродження художніх народних промислів і ремесел, підтримка народних майстрів, підвищення кваліфікації фахівців клубних установ області – це неповний перелік завдань, що визначають поле діяльності Рівненського обласного центру народної творчості.

Колектив РОЦНТ – це команда професійних однодумців, яка займає чільне місце в культурній сфері Рівненщини, користується авторитетом серед колег в області, є двигуном усіх мистецьких процесів, ініціатором впровадження нових ідей та тенденцій у розвитку культури.

Протягом років основні завдання і напрямки роботи обласного центру народної творчості спрямовані на подальший розвиток аматорського мистецтва, шляхом удосконалення роботи аматорських колективів; збереження нематеріальної культурної спадщини, народних ремесел, відродження і впровадження народних традицій, свят та обрядів; підвищення фахового рівня керівників аматорських клубних формувань.

Рівненський обласний центр народної творчості здійснює роботу у напрямку розвитку регіональної культурної спадщини, мистецької аматорської діяльності громади області, початкової мистецької освіти, популяризації вітчизняної культури та безпосередньо її регіональних особливостей. Успішно реалізовані проєкти:"Етноосвіта: інноваційна програма для курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників" за фінансування УКФ (2020-2021 рр) та його продовження “Етноосвіта: всі вкупочці” (підтримка та допомога в адаптації ВПО у 2022) та культурно-освітній проєкт "Етноосвіта" (серія лекцій та майстер-класів для працівників культури області, 2023); Всеукраїнський ярмарок-форум традиційного одягу, національного костюму та автентичних супутніх ремесел «Український національний костюм: поліський вимір», 2021, 2022 рр.; Всеукраїнський форум: "НКС Полісся: виклики щодо збереження національних цінностей та народних надбань", 2022; діяльність платформи просто неба для проведення подій регіональної традиційної культури "Етносад".
 
 

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину