Уманський спиртоочищувальний завод Санкт-Петербурзького товариства спиртоочищувальних заводів розпочав роботу у 1896 р. У 1900 р. на заводі працювало 8 робітників з числа місцевого населення. Управляючий – міщанин Роберт Ріхард Пемерс. У 1908 р. на заводі працювало 6 робітників. У 1914 р. винокурний і спиртоочищувальний завод Санкт-Петербурзького товариства спиртоочищувальних заводів виготовляв 220 тис. відер 40-градусного спирту на рік. На заводі працювало 9 робітників. Управляючий – Петерс Карл Робертович. У 20 рр. ХХ ст. виробничий корпус заводу, заводоуправління, будинок управляючого були «націоналізовані» радянською владою, але виробничі функції підприємства не змінились – після 1922 р. воно діє як Уманський горілчаний завод, державне підприємство структури Укрспирту.
Під час нацистської окупації (серпень 1941 р. – 10 березня 1944 р.) виробничий корпус Уманського горілчаного заводу, будівля заводоуправління і колишній будинок управляючого були спалені солдатами гітлерівської армії. У цей період історії Умані були знищені (підірвані вибухівкою або спалені) усі промислові підприємства міста. Уманський горілчаний завод відновив роботу 14 березня 1944 р.: призначено директора, розпочався набір робітників. Станом на 20 липня 1944 р. Уманський горілчаний завод повністю відновлено: відремонтовано стелю і перекрито дах цеху, котельня, встановлені вікна і двері, запущено парову машину і генератор, є електроенергія, змонтовано усе технологічне обладнання, відремонтовані 5 пресів, 2 чани ємністю по 2,5 тонни для виготовлення соків, 2 плодово-ягідні дробилки. На заводі працює 57 робітників. Завод виготовляв горілку, соки і морс. Було виготовлено 3 тис. літрів горілки, яка надійшла у торгівельну мережу м. Умань. У 1946 р. підприємство реорганізовано у лікеро-горілчаний завод.
У 1961 р. цех з випуску соків і морсу закрили і замість нього відкрили цех з випуску вина (портвейну і вермуту). У 1985 р. Уманський лікеро-горілчаний завод приєднали до Уманського пивоварного заводу і на матеріально-технічній базі обох підприємств був утворений Уманський завод пивобезалкогольних напоїв. У березні 1992 р. Уманський лікеро-горілчаний завод знову став до ладу як самостійне підприємство. У 2003 – 2005 рр. через економічну кризу та інфляцію завод не працював.