МЗС створило «Резиденцію Орлика», щоб відшукати невідому історію України в іноземних архівах | ReHERIT
  • Новини

    МЗС створило «Резиденцію Орлика», щоб відшукати невідому історію України в іноземних архівах

    • 29 Квітня, Понеділок

МЗС створило «резиденцію Орлика», яка допомагатиме українським дослідникам «відшукати невідому історію» в іноземних архівах, повідомляє міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Місія «резиденції Орлика» – повернути історії України, Європи й світу. «Ця ініціатива може відкрити абсолютно не очікувані сторінки минулого, які перевернуть наші уявлення про Україну і її місце у світі. У час, коли росіяни вливають мільярди в те, щоб перекрутити, переписати й знищити історичну правду про Україну, цей проєкт має стратегічне значення», – коментує міністр закордонних справ.

Таку назву резиденції дали, щоб вшанувати дипломатичну діяльність Григора Орлика, сина гетьмана Пилипа Орлика й дипломата на службі короля Франції Людовика XV. Інформацію про нього відкрила дослідниця Ірина Дмитришин в архіві Міністерства закордонних справ Франції. У цьому архіві також зберігається щоденник Пилипа Орлика.

Історики й науковці можуть отримати підтримку від МЗС терміном на пів року для того, щоб шукати документи, збирати джерела й налагоджувати зв’язки з місцевою професійною спільнотою. Міністерство з партнерами візьме на себе організаційні та логістичні питання, каже Кулеба.

Подати заявку на резиденцію можна до 29 лютого. Протягом березня й квітня в МЗС відберуть трьох найкращих кандидатів. Після завершення дослідження від кожного учасника очікуватимуть дві чи три публікації в «міжнародних авторитетних спеціалізованих виданнях». Більш детальну інформацію можна знайти на сайті МЗС.

   

У День Соборності, 22 січня, Президент України Володимир Зеленський підписав указ «Про історично населені українцями території Російської Федерації». В указі йдеться про те, що Росія зараз населяє історично українські землі Кубані, Стародубщини, Північної й Східної Слобожанщини в межах сучасних Краснодарського краю, Білгородської, Брянської, Воронезької, Курської, Ростовської областей Російської Федерації. Етнічні українці, які там живуть, мають права на отримання освіти українською мовою, вільне її використання, а також доступ до українськомовних ЗМІ. Зеленський доручив Кабміну із залученням експертів і громадськості розробити план дій щодо збереження національної ідентичності українців у РФ.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину