ReHERIT: Подорож у часі вулицями старої і нової Умані
  • Для Гідів

    Розробка матеріалів екскурсії «Подорож у часі вулицями старої і нової Умані»

    • 20 Лютого, Четвер

Програма в Умані піднімає нерозпрацьовані міські теми і пропонує нові підходи для розповіді про знані сторінки минулого міста. Група експертів та гідів розробила дві методичні розробки та екскурсії.

Перша розробка фокусується на нових способах представлення відомих об’єктів і тем, з якими працюють місцеві гіди, дає пропозиції як розробляти інклюзивні маршрути, включаючи історію тих спільнот, які внаслідок радикальних трансформацій ХХ століття були переселені чи винищені, і спадщина яких затерта в сучасному просторі міста, як підбирати візуальний та інтерактивний матеріал, як вибудовувати комунікацію з різними туристичними групами.

Другою темою програми є життя і спадщина єврейських спільнот Умані. Методичні матеріали зосереджені на ключових питаннях: як розповідати про історію євреїв Умані як про спільну спадщину, чому важливо про це знати й говорити, як вибудовувати наративи, які будуть інклюзивними і неконфліктними щодо складної і конкуруючої українсько-єврейсько-польської пам’яті про місто.

Уманська частина програми «Умань (не)відома: нові підходи, формати та теми у розповіді про знану і приховану спадщину міста» покликана працювати з темами багатокультурної спадщини Умані і способами включення її в домінуючий україноцентричний історичний і туристичний наратив. Воркшоп є запрошенням для учасників спільно розглянути складну і суперечливу історію Умані, побачити популярні об’єкти у новому ракурсі та відкрити важливі місця і сюжети міста, які часто оминає туристична індустрія.

Практична програма «Розробка та пілотування матеріалів для гідів зі складних тем спільної спадщини Львова та Умані» реалізована в межах проекту «ReHERIT: спільна відповідальність за спільну спадщину». Програма має завданням розширити компетенції гідів у роботі зі складними темами багатокультурного минулого Львова та Умані, конфліктними сюжетами різних історичних пам’ятей та їхніх сучасних інтерпретацій, розробити методології міських прогулянок та екскурсійних турів, які пропонують інклюзивні підходи до багатоетнічного минулого цих міст, а також нові формати роботи з різними аудиторіями. Програма складається із декількох етапів: розробка матеріалів групою експертів та гідів; проведення воркшопу для апробації матеріалів у Львові та Умані; пілотування екскурсій на основі розроблених матеріалів та проведення регулярних прогулянок гідами з використанням цих матеріалів.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину