На початку ХХ століття на цьому місці стояв будинок Фішмана, який був однією з окрас Умані того часу. Власник будинку - підприємець Наум(?) Фішмана, який володів лісовими складами, будинками та орендував цирк-театр. Це була двоповерхова будівля білого кольору, з вежею, колонами, терасою з виходом у садок. Доля власника невідома. У радянські часи тут були відділ соціального забезпечення революційного комітету, потім комісаріат із відділом народної освіти Уманщини, а напередодні Другої світової війни це був Будинок офіцерів Червоної робітничо-селянської армії. Під час нацистської окупації навколо пошкодженого під час обстрілів будинка німці облаштували невелике кладовище, на якому ховали померлих у госпіталі (школа №1) військовослужбовців Третього Рейху.
Після війни зруйнований будинок не відновили, а на його місці у 1948 р. було встановлено пам’ятник Двічі Герою Радянського Союзу генералу Івану Черняховському (скульптор Євген Вучетич), життя якого пов’язане з Уманщиною. Навколо пам’ятника облаштовано сквер. Лише у 2013-2014 рр. було проведено ексгумацію поховань німецьких військових у сквері та перепоховано їх на цвинтарі під Києвом.
Текст підготовано за матеріалами: Історія уманських вулиць: вулиця Радянська, вулиця Садова та вулиця Рафаїла Чорного. Випуск 3 / В.М. Давидюк // – Умань : ВПЦ «Візаві» (Видавець «Сочінський»), 2014. – 428 с. – С.324-330.