Національний музей “Чорнобиль” | ReHERIT
  • Національний музей “Чорнобиль”

    Київська , м. Київ

Музей створений 1992 р. на базі фотодокументальної виставки "Пам’ять мужності і слави", організованої у першу річницю трагедії учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – пожежними Київщини. В 1996 р. Указом Президента України Музею надано статус "національний" та оновлено постійну експозицію. Колекція Музею містить унікальні матеріали з історії Чорнобильської АЕС, розвиток атомної промисловості України, культові реліквії, а також історико-етнографічні предмети Чорнобильського Полісся. Будівля Музею - "Пожежне депо" (м. Київ, пров. Хорива, 1), занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення. Національний музей "Чорнобиль" є відомчим музеєм та виконує представницьку функцію, як один з брендових музеїв України. Це покладає на Музей важливу місію презентації України та українців, яким притаманна здатність відновлюватись і ставати сильнішими після глибоких історичних потрясінь.

У своїй роботі Музей орієнтується на урядові делегації, дослідників, науковців, групи в'їзних та внутрішніх туристів. Сьогодні Національний музей "Чорнобиль" - це місце пам’яті героїзму та самовідданості ліквідаторів аварії на ЧАЕС, сховище унікальних реліквій, пов’язаних з Чорнобильським Поліссям, лабораторія сучасних досліджень та експериментів, простір для вільного діалогу про атомну енергетику, радіаційну безпеку, відповідальність влади перед своїми громадянами, відправна точка масштабних проєктів, пов’язаних із чорнобильською темою.

Основні напрями діяльності: науково-дослідна, культурно-освітня, фондова, експозиційна, видавнича.
 
Короткий опис реалізованих проєктів 

2010 - Музеєм реалізовано проєкт грантової допомоги у сфері культури від Уряду Японії "Покращення виставкового обладнання у Національному музеї "Чорнобиль", що дозволило вперше впровадити у експозиційний простір інтерактивні технології: сенсорні інформаційні термінали з мультимедійними науково-допоміжними інформаційно-пошуковими системами.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину