Музей-майстерня І. П. Кавалерідзе | ReHERIT
  • Музей-майстерня І. П. Кавалерідзе

    Київська , Київ

Музей-майстерня відкритий 15 листопада 1993. Засновниками музею є Нонна Капельгородська — племінниця Івана Кавалерідзе, кінознавець, науковий працівник, автор багатьох творів та досліджень про творчість І. П. Кавалерідзе та Ростислав Синько — український кінорежисер, скульптор, сценарист, заслужений працівник культури України, учень, чоловік Н. Капельгородської, спадкоємець Івана Кавалерідзе. У музеї зберігається понад 5000 експонатів, присвячених життю і творчості майстра. Окрім популяризації діяльності Івана Кавалерідзе музей також працює із сучасними художниками та скульпторами та має на меті створити центр сучасної скульптури. Враховуючи реалії сьогодення, музей займається інклюзивними проєктами, а також волонтерською діяльністю.

Збереження та дослідження: Збір, зберігання та вивчення особистих речей, документів, фотографій, скульптур та кіноробіт, пов'язаних з діяльністю І. Кавалерідзе. Проведення наукових досліджень життя та творчості І. Кавалерідзе. Опублікування наукових статей, книг та інших матеріалів про діяльність І. Кавалерідзе та музею.

Експозиційна діяльність: Створення постійної експозиції, що розповідає про життя та творчість Івана Кавалерідзе. Організація тимчасових виставок, присвячених різним аспектам життя та творчості Івана Кавалерідзе. Проведення екскурсій та лекцій для відвідувачів.

Освітня діяльність:
Розробка та проведення освітніх програм для дітей та дорослих. Організація лекцій, семінарів, майстер-класів та інших заходів. Видання методичних та інформаційних матеріалів.
 
Культурно-просвітницька діяльність: Проведення концертів, вистав, фестивалів та інших культурних заходів. Сприяння розвитку творчості талановитих людей. Проведення екскурсій іноземними мовами. Оренда приміщень музею для проведення заходів.


З останніх проєктів можна відмітити: "Світ їх не впіймав" (2022-2023 р.р.) (пересувна виставка до 135-ліття Івана Кавалерідзе, 300-річчя Григорія Сковороди та 125-ліття першого пам'ятника Григорію Сковороді в Україні роботи І.Кавалерідзе. Проєкт побував у Чернігівському художньому музеї ім. Г. Галагана, Хмельницькому обласному художньому музеї, Музеї Гетьманства у Києві, Меморіальному музеї Г.С.Сковороди у Переяславському національному заповіднику, Сумському обласному художньому музеї, Національному університеті «Києво-Могилянська академія", та інші; благодійна виставка для Леоніда Бурковського, міського художника-двірника; благодійна виставка пластилінових робіт маріупольця Дмитра Чернобая "Війна. Ще триває"; проєкт до 30-річчя Музею "Сталь Перемоги", що були представлені роботи, що відображають тему: "кожна людина, кожна професія - це внесок до перемоги України".

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину