Розмовляти про складне. Матеріали розробок для освітян | ReHERIT
  • Для освітян

    Розмовляти про складне. Матеріали розробок для освітян

    • 30 Листопада, Понеділок

Розроблені матеріали для освітян — можливість розмови про спадщину, складну історію міста та його багатоетнічне минуле з інклюзивними підходами.

Всі теми у публікації присутні також в навчальній програмі: лінійно, подієво, з фокусом на «велику історію», «великих людей», з переліком хронологій та багатим фактажем. Розроблені матеріали пропонують проблематизувати та показати нелінійний спосіб розмови про історію міста, різні перспективи та погляд на історичні події через підходи та з використанням цифрових інструментів. Пропоновані підходи та інструменти є дієвими, щоб показати мозаїчний, багатошаровий і критичний погляд на історію, активізувати дітей до пошуку питань та відповідей, розвитку емпатії.

Публікація є запрошенням до спільного пошуку відповідей: як викладати складну, трагічну історію, яку пережило місто і містяни під час подій двадцятого століття? Як виявляти і персоналізувати спадщину винищених та виселених спільнот, які колись жили поруч? Як побачити пам’ять у символічному просторі міста? Як працювати з цією спадщиною і локальною пам’яттю, використовуючи простір міста?  Як читати візуальні коди пам’яті міста? Як поєднати колективну та індивідуальну історію та, як почути голоси тих, хто часто залишається непочутим та виключеним з історії міста?

Публікація поділена на блоки. У розробках представлені: готові сценарії уроку, вибірка джерел, методичні рекомендації, інструментарій та підходи, гейміфіковані навчальні продукти, огляди та рефлексії, успішні практики та досвіди.

Цільовою аудиторією цієї розробки є освітяни, ретранслятори досвіду, навиків та знань, які можуть сприяти переосмисленню спадщини та впровадженню нових підходів до її розуміння та використання. Розробка проєкту розрахована на вчителів історії, краєзнавства та суспільствознавчих дисциплін. Також розробка буде корисна для працівників методичних об’єднань, заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів та всіх зацікавлених цією темою освітян.

Матеріали підготувала група експертів та освітян: Ірина Костюк, Тарас Назарук, Оксана Дудко, Ірина Магдиш, Ярослав Согор, Христина Бойко

Організатор програми: Центр міської історії
Координаторка: Христина Бойко

Дизайн: Оксана Авраменко

 

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину