У Львові фахівці з різних куточків України напрацьовують рішення для захисту культурної спадщини в умовах війни | ReHERIT
  • Новини

    У Львові фахівці з різних куточків України напрацьовують рішення для захисту культурної спадщини в умовах війни

    • 22 Лютого, Субота

У Львові розпочався воркшоп під назвою “Спадок”, присвячений переосмисленню методів захисту культурної спадщини в Україні. Протягом двох днів представники майже 20 українських громад збиратимуть найефективніші практики захисту, обмінюватимуться досвідом і працюватимуть над створенням практичних алгоритмів для захисту та відновлення культурної спадщини в умовах війни. Цей захід зібрав близько 40 фахівців з різних міст України, таких як Львів, Харків, Київ, Дніпро, Полтава, Суми, Запоріжжя, Миколаїв, Херсон, Івано-Франківськ та інших.

Мета воркшопу — обмін досвідом між містами України, аналіз сучасних практик охорони культурної спадщини та напрацювання рішень для їх захисту під час війни. Напрацювання цього заходу будуть опубліковані у підсумковій публікації, яка стане корисним ресурсом для громад та міжнародних партнерів.

Програма заходу включає огляд пошкоджених об’єктів на вулицях Львова, таких як Стрийська, Коновальця та Мельника, а також презентацію досвіду захисту пам’яток у різних громадах. Важливим елементом є розробка методів превентивного захисту безпосередньо на міських об’єктах, враховуючи матеріали, з яких ці об’єкти зроблені. Крім того, планується обговорення законодавчих норм, що регулюють документування пошкоджень пам’яток культурної спадщини. Підсумком заходу стане створення брошури, що допоможе громадам ефективніше захищати культурні об’єкти в умовах війни.

Подія відбувається в Культурному хабі ЮНЕСКО у Львові, який відкрився наприкінці січня. Це перша подія на цьому просторі, присвячена захисту культурних пам’яток. В умовах війни об’єкти культурної спадщини часто потрапляють під обстріли і зазнають руйнувань, тому ЮНЕСКО з початку великої війни мобілізувало зусилля для підтримки співпраці з Міністерством культури та іншими партнерами, організовуючи тренінги з оцінки руйнувань за допомогою супутникових зображень.

Організаторами воркшопу є Українська урбаністична платформа та Офіс охорони культурної спадщини Львівської міської ради за підтримки Львівського культурного хабу, координованого ЮНЕСКО, і фінансованого AECID. Культурний хаб ЮНЕСКО, розташований на вулиці Кн. Романа, 6, є одним із перших таких просторів в Україні, що має на меті підтримку, розвиток і популяризацію культури, мистецтва та історичної спадщини.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину