Палац Лозинського | ReHERIT
  • Палац Лозинського

    Львівська , Львів

Палац Лозинського – музейний підрозділ Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького, де експонується одна з найбільших у Східній і Центральній Європі збірок європейського та українського мистецтва ХІХ – ХХІ ст.

Будинок, де нині знаходиться колекція, зведено у 1872–1873 рр. у стилі історизму за проєктом архітектора Філіпа Покутинського (1829–1879) як палац-маєток для графині Ізабелли Дідушицької. Герб Сас роду Дідушицьких у вигляді барельєфу досі можна бачити на фасаді споруди, декорованому з використанням мотивів італійського неоренесансну.

Внутрішнє оздоблення приміщень у 1895–1896 рр. виконав львівський скульптор Броніслав Мар’ян Солтис (1869–1942) на замовлення нового власника палацу, знаного львівського історика, колекціонера, мистецтвознавця Владислава Лозинського (1843–1913), який придбав будинок у 1894 р. Через рік після смерті власника, навесні 1914 р., споруду і частину його колекції викупив магістрат. Саме тоді Міська галерея отримала власне приміщення, якого не мала від часу офіційного заснування 14 лютого 1907 р. У зав’язку мистецьку колекцію Галереї сформувала частина збірки Музею князів Любомирських, що належав до структури Національного інституту імені Оссолінських й функціонував з 1823 р. Згодом збірку доповнили колекції Яна Яковича, Болеслава Ожеховича, Дідушицьких, Голуховських, Баваровських, Пінінських та інших.

Сьогодні у 23-х залах нової постійної експозиції, відкритої на початку 2021 р., на другому поверсі Палацу Лозинського, у розмаїтті стилів, напрямів, шкіл, від ампіру до романтизму, академізму, імпресіонізму, символізму, модерну, модернізму, представлені кращі твори європейського мистецтва ХIХ – ХХІ ст. Окрасою колекції стали полотна Яна Матейка, Яцека Мальчевського, Генрика Семирадського, Олекси Новаківського, Івана Труша, Михайла Бойчука та його учнів, Романа і Марґіт Сельських, інших визначних європейських та українських митців.

На першому поверсі палацу відбуваються тимчасові виставки творів сучасних українських та європейських художників і тематичні виставки зі збірки Галереї. Численна і різноманітна, колекція продовжує своє життя і суголосить сьогоденню: новими творчими іменами й у глядацькому сприйнятті.

Прослухати аудіогід про Музей ви зможете за посиланням: https://podcasters.spotify.com/pod/show/megogo-audio03

https://podcasters.spotify.com/pod/show/megogo-audio03/embed

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину