«Картка виявлення об’єкта культурної спадщини» — новий інструмент для захисту культурної спадщини | ReHERIT
  • Новини

    «Картка виявлення об’єкта культурної спадщини» — новий інструмент для захисту культурної спадщини

    • 22 Січня, Середа

Навесні 2024 року Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) затвердило новий Порядок обліку об'єктів культурної спадщини, який змінив процедуру виявлення та внесення об'єктів до Державного реєстру культурної спадщини.

Видання «Главком» опублікувало критичний аналіз цих змін у регулюванні. Проте, за словами фахівців Міністерства, деякі висновки автора статті не є об’єктивними. Тим не менше, ситуація зі знесенням «садиби Зеленських» у Києві справді потребує детальнішого розгляду та розуміння.

Найважливішим нововведенням у новому Порядку є процедура оперативного повідомлення органів охорони культурної спадщини про виявлення нового об'єкта. Таке повідомлення можуть подавати громадські організації, фахівці, а також самі працівники органів охорони культурної спадщини. Відлік часу для прийняття рішень щодо об'єкта починається з моменту подання «Картки виявлення об'єкта культурної спадщини».

Зараз МКІП продовжує аналізувати можливі ризики і вдосконалювати процедури обліку, зокрема в контексті тестування Інформаційно-комунікаційної системи обліку нерухомих об'єктів культурної спадщини України «Державний реєстр нерухомих пам'яток України».

Ми закликаємо всіх небайдужих подавати пропозиції щодо вдосконалення правових механізмів захисту культурної спадщини.

Детальніше про оновлений Порядок обліку об'єктів культурної спадщини можна дізнатися за посиланням: 🔗 https://mcip.gov.ua/.../kartka-vyyavlennya-obyekta.../

 

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину