Центр міської історії працює над проєктом “Телеграм-архів війни” | ReHERIT
  • Новини

    Центр міської історії працює над проєктом “Телеграм-архів війни”

    • 24 Листопада, Неділя

Впродовж двох років Центр міської історії працює над проєктом “Телеграм-архів війни”, який допоможе  говорити про війну, коли ми зможемо говорити про неї в минулому часі.

Соціальні медіа стають важливим історичним джерелом, яке водночас є нетривким за своєю природою. Телеграм та інші платформи соціальних медіа створені передусім для швидкого обміну повідомленнями чи поширення найактуальніших оновлень. Утім їхнє тривале збереження як історичне джерело ніяк не передбачене. Це стає особливо наочним та чутливим в умовах війни — важливість соціальних медіа як джерела, так і їх вразливість до видалення лише зростають.

ЦМІ намагались задокументувати, як українці дізнаються, проживають та діляться у Телеграмі свідченнями про війну та зберегли потоки повідомлень та аудіовізуального контенту з різноманітних каналів та чатів, опублікованих переважно з 24 лютого 2022 року.

Команда проєкту
▪️ Тарас Назарук – координатор архіву, керівник проєктів цифрової історії Центру міської історії, докторант FernUniversität in Hagen.
▪️ Оксана Авраменко – історикиня, графічна дизайнерка. Її участь у архіві розпочалась зі створення підбірки каналів і чатів тимчасово окупованого Криму.
▪️ Анна Рубанська – журналістка. Сфера інтересів – українські біженці за кордоном, ЗМІ, маркетинг, канали та чати військових підрозділів як засіб ведення інформаційної війни.

▪️ Дмитро Сербулов – історик, розпочав співпрацю з архівом зі створення підбірки чатів та каналів півдня України, але згодом розширив спектр інтересів і на інші теми (Релігія, Екологія, тварини).

Детальнішу інформацію про проєкт, а також звіт за два роки роботи ініціативи можна переглянути за посиланням: https://telegram.lvivcenter.org/telegram-archive-of-the…

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину