ЮНЕСКО підтримує прагнення України включити Одесу до Списку всесвітньої спадщини | ReHERIT
  • Новини

    ЮНЕСКО підтримує прагнення України включити Одесу до Списку всесвітньої спадщини

    • 21 Вересня, Четвер

Організація повідомила, що мобілізувала експертів для підтримки України, аби номінація була терміново розглянута державами-учасниками Комітету всесвітньої спадщини.

ЮНЕСКО заявила, що хоче додати Одесу до списку всесвітньої спадщини, що перебуває під загрозою разом з об’єктами спадщини Києва і Львова, які також перебувають у небезпеці.

В організації кажуть, що в Одесі минулого місяця через російські обстріли була знищена частина великого скляного даху та вікна Одеського музею образотворчого мистецтва, відкритого у 1899 році.

ЮНЕСКО профінансує ремонт цього музею та Одеського музею сучасного мистецтва. Крім того, забезпечить наймання додаткового персоналу, яке займатиметься охороною колекцій. Також організація допоможе з оцифруванням творів мистецтва та забезпечить засобами захисту.

Окрім цього, в організації оголосили про виділення 1,5 млн дол. на відкриття UNESCO Cultural Centre у Львові – разом з допомогою для Одеси (допомога з оцифруванням – обладнання, матеріали для захисту спадщини).

Центр може стати майданчиком для зустрічей діячів творчих професій та обміну досвідом, проведення освітніх програм й різноманітних заходів.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину