Вікіпедія представила найкращі фото пам’яток культури України 2022 року | ReHERIT
  • Новини

    Вікіпедія представила найкращі фото пам’яток культури України 2022 року

    • 21 Вересня, Четвер

За результатами української частини міжнародного конкурсу «Вікі любить пам’ятки» журі обрало 10 найкращих фотографій культурної спадщини України серед близько 14 тисяч зображень. У конкурсі змагалися роботи 292 учасників та учасниць, повідомили на сайті конкурсу.

У 2022 році українська частина конкурсу проходила з 1 по 31 жовтня. До неї долучилися 292 учасників та учасниць, які завантажили 13 982 світлин українських памʼяток.

«Документування нашої культурної спадщини є як ніколи актуальним під час повномасштабної війни, коли памʼятки культури та архітектури України постійно перебувають під загрозою знищення», — зазначив член організаційного комітету конкурсу, голова правління ГО «Вікімедіа Україна» Ілля Корнійко.

У звʼязку з воєнним станом в Україні участь у конкурсі могли брати лише фотографії, що були зроблені до 23 лютого 2022 року включно. Обмеження встановили, щоб конкурсні світлини не відображали сучасного стану памʼяток і не могли випадково розкрити інформацію, що може зашкодити національній безпеці.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину