В Україні буде створено експертну групу з захисту, збереження та реставрації культурної спадщини | ReHERIT
  • Новини

    В Україні буде створено експертну групу з захисту, збереження та реставрації культурної спадщини

    • 05 Червня, Понеділок

26 жовтня в Києві пройшла міжнародна науково-практична конференція "Культурна спадщина в умовах війни: захист, збереження та реставрація", яка стала платформою для обміну досвідом вітчизняних і міжнародних експертів, які досліджували питання із захисту нерухомої культурної спадщини та культурних цінностей в умовах війни.

 

Учасниками заходу був узагальнений практичний досвід та започатковано створення дорожньої карти для формування методичних рекомендацій по реалізації заходів із захисту, збереження, реставрації культурної спадщини України, які зазнали великої шкоди через повномасштабне вторгнення росії в Україну.

 

Також було вирішено створити експертну робочу групу з захисту, збереження, реставрації культурної спадщини, в яку увійдуть спеціалісти у сфері охорони культурної спадщини, правозахисники, архітектори, реставратори, археологи та представники громадськості.

 

Організаторами конференції виступили Департамент охорони культурної спадщини КМДА, КНМЦ та ГО "Альянс реставраторів історичних будівель України".

 

Від міжнародної спільноти на конференції поділились досвідом спікери від ЮНЕСКО, штаб-квартири Ради Європи, ALIPH Foundation (Міжнародний альянс захисту культурної спадщини в зоні конфліктів) та представники Польщі, Грузії, Німеччини та Іспанії.

 

Захід пройшов під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО за сприяння Ради Європи та української інвестиційної компанії DOVGIY Family Office.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину