У Львові відкрили оновлену площу Коліївщини | ReHERIT
  • Новини

    У Львові відкрили оновлену площу Коліївщини

    • 26 Вересня, Вівторок

У Львові відкрили оновлену площу в історичній єврейській дільниці Львова.

Цим завершується проект «ReHERIT: Спільна відповідальність за спільну спадщину», який розпочався у 2018 році та реалізований управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради, Центром міської історії, Лабораторією міського простору та Відділом культури Уманської міської ради за фінансового сприяння Європейського Союзу.

З нагоди відкриття оновленого громадського простору мешканців площі, львів’ян та гостей міста привітали міський голова Львова Андрій Садовий, головний рабин Львова та Західної України Мордехай Шломо Болд та президент Львівської обласної благодійної організації «Бней-Бріт «Леополіс».

Водночас, директорка Центру міської історії Софія Дяк розповіла присутнім про задум проєкту, а начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко подякувала кожному, хто долучився до проєкту та працював над оновленням площі.

«Це дуже символічно, що відкриття оновленої площі збіглось із проведенням Європейських днів єврейської культури та спадщини. Сьогодні ці дні проходять під гаслом «діалог». Бо саме діалог між людьми різних національностей, культури, діалог між релігіями – це найкраща запорука взаєморозуміння і краща вакцина. Ми дуже вдячні всім людям, які були залучені до реалізації та оновлення цієї площі. Сподіваюсь, що ця площа стане ще однією перлиною в нашому прекрасному місті», – сказав президент Львівської обласної благодійної організації «Бней-Бріт «Леополіс» Михайло Плєсков.

Відкриття оновленої площі Коліївщини

«А хтось може пригадати, коли тут востаннє була вода? Бо я тішився, як маленька дитина, коли 2 роки тому на вул. Коперника ми відновили фонтан «Криниця з левами». Він не працював 70 років. Я думаю, що і ця криниця востаннє працювала десь на початку минулого століття. Вода важлива для нашого міста: важлива вода, важливі люди, важливе порозуміння і важлива співпраця. У моєму розумінні, цей простір – це простір сусідів. Сюди приходять люди різних національностей, різних віросповідань. Але вони почуваються тут дуже комфортно. Хочу подякувати, перш за все, всім тим, хто долучився фінансово, бо це немалі кошти. Хочу подякувати всім тим, хто тут важко працював. Ця площа особлива. Вона дуже львівська і дуже красива», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину