У Львові створять базу операторів спадщини для всієї України. Кого вона включатиме? | ReHERIT
  • Новини

    У Львові створять базу операторів спадщини для всієї України. Кого вона включатиме?

    • 25 Вересня, Понеділок

Бюро спадщини разом зі ЗМІN  розпочали спільний проєкт “Оператори спадщини”, який має на меті проведення моніторингу операторів об’єктів нерухомої культурної спадщини України та оприлюднення його для загального доступу на сайті Re_HERIT.

Цей проєкт має свою передісторію, з 2018 по 2021 в рамках проєкту “ReHERIT: Спільна відповідальність за спільну спадщину“, що реалізований за фінансового сприяння Європейського Союзу, було розроблено сайт та наповнено його аналітичними матеріалами про культурну спадщину. Однією з рубрик сайту є «Оператори спадщини», в якій присутня інформація про інституції, організації, підприємства та фахівців, які працюють з культурною спадщиною в Україні. Зараз планується оновити та доповнити цю рубрику.

Якщо ви працюєте у сфері культурної спадщини, надаєте послуги, або дотичні до цієї сфери, – просимо заповнити цю форму. Наші колеги обов’язково з вами сконтактують.

“Ми щодня спілкуємося з власниками/користувачами об’єктів культурної спадщини та з різними операторами спадщини (реставраторами, представниками органів влади, інституцій, іноземних фондів, громадських організацій), тому розуміємо потребу в налагодженні співпраці між ними. Розміщення інформації про операторів спадщини в рамках однієї платформи сприятиме підвищенню рівня інформування про них серед власників/користувачів об’єктів нерухомої культурної спадщини та посилить спроможність у реалізації їхніх проєктів”, – розповідає директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик.

Така платформа сприятиме налагодженню комунікації між операторами спадщини в Україні.

“Для ЗМІN партнерство з командами, котрі мають у фокусі якісну роботу зі спадщиною внесене в стратегічну нитку діяльності. Тут бачимо важливі бенефіти для громад, стимулювання розмови про ширші рамки спадщини, відтак – більш вразливий підхід. Також розглядаємо спадщину, як можливість для соціальних, культурних та економічних змін”, – розповіла директорка ЗМІN Христина Бойко.

Контекст повномасштабного вторгнення підсвітив необхідність переглянути політики, мислити над новими механізмами та підсилювати зміни на всіх рівнях – від офіційних політик, до низових ініціатив.

 

Платформа покаже широку екосистему дієвців – операторів та включає комплексні рішення.

“Мова про – зріз, де на в одній мапі будуть присутні офіційні структури, низові ініціативи, освітні установи,  дослідники та надавачі послуг, – архівування, що може стати добрим ґрунтом для подальших досліджень, також доволі прикладну функцію – полегшення діалогу між зацікавленими у зберіганні та вразливому користуванні спадщиною”, – додає Христина Бойко.

“Виявлення, актуалізація та систематизація операторів спадщини — це не просто механічна робота із даними. Це також можливість об’єднати ідеї тих, кому небайдужа українська культура, наша спільна спадщина в часі загрози. Від індивідуальних спеціалістів з оцифрування чи реставрації й до міських та урядових політик, від громадських ініціатив і до меценатів — потенціал сфери невичерпний і ми докладемо зусиль, аби в ході проєкту репрезентувати усі дотичні до спадщини форми діяльності у всіх регіонах нашої країни. Буде цікаво, я певна, що попереду багато відкриттів!”, – підсумовує менеджерка проєкту Ярина Короткевич.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину