ReHERIT
  • Анонси

    Тренінг «Монументальні простори пам’яті: місця, зустрічі, (не)порозуміння»

    • 26 Вересня, Вівторок

Другий тренінг по роботі з конфліктною спадщиною.

Дата: 14 листопада
Місто: Умань
Для участі потрібно зареєструватись до 11 листопада 18:00 http://bit.ly/2PPgz3q

Цей тренінг присвячено тому, яку роль відіграють монументи у місті в ХХ-ХХІ ст.
Учасники разом зі спеціалістами та тренерами спробують спільно шукати відповіді на запитання: які владні стосунки та ієрархії стоять за створенням монументів; якою може бути форма сучасного монумента і як вона співвідноситься із його змістом; як різні аудиторії взаємодіють з монументами, присвоюють і переосмислюють їх; як зробити монумент місцем зустрічі, діалогу та життя, а не місцем пропаганди та владних ритуалів.
Особливу увагу буде зосереджена на практичних рішеннях щодо конфліктних, «небажаних» чи неоднозначних монументів: знести, музеєфікувати, змінити контекст, не помічати чи використати для початку діалогу між конфліктуючими групами? Ці теми та питання будуть розглядатися на прикладах кращих практик, а також на місцевих уманських прикладах комемораційних місць та пам’ятників.
Учасниками тренінгу будуть управлінці Уманської міської ради в галузі культури, туризму та інфраструктури, менеджери культури, журналісти, екскурсоводи, музейні працівники, краєзнавці та історики, вчителі, представники місцевого бізнесу та громадських. організацій, які працює з об’єктами спадщини.
Тренінги мають завдання обговорити та розпрацювати найскладніші та найважливіші приклади спільної спадщини міста, визначити найпроблемніші зони, запропонувати ефективні механізми вирішення конфліктних ситуацій та підходи управління спадщиною, які базуються на цінностях розмаїття, толерантності та спільного нового  використання.
Учасники матимуть обід і каво-перерву під час навчання.
Усього буде 3 одноденних тренінги протягом Жовтня-Лютого. Повний опис програми усіх тренінгів тут http://bit.ly/2o7qcPm

Попередній тренінг «Паломництво у місті: чи/як можна будувати мости?»

ТРЕНЕРИ
Ірина  Брунова-Калісецька кандидатка  психологічних  наук,  виконавча  директорка  ГО «Інформаційно-дослідний  центр  «Інтеграція  та  розвиток».
Ірина Склокіна історикиня, кандидатка історичних наук, дослідниця Центру міської історії.

ОРГАНІЗАТОРИ
Центр міської історії, Лабораторія міського простору, відділ культури Уманської міської ради.

Обкладинка: Joshua Bartell

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину