Представники 130 українських музеїв обговорять у Варшаві деколонізаційні практики | ReHERIT
  • Новини

    Представники 130 українських музеїв обговорять у Варшаві деколонізаційні практики

    • 11 Грудня, Середа

4-5 листопада у Варшаві відбудеться конференція, присвячена деколонізації музейних практик та визначенню ролі музеїв у відновленні України. На заході зберуться представники близько 130 українських музеїв, щоб обговорити виклики, що постають перед українською культурною спадщиною в умовах війни та руйнації.

Як розповіла Малгожата Лавровська фон Тадден, засновниця польської фундації OBMIN, що активно підтримує українські музеї з початку повномасштабного вторгнення, російська агресія завдає значних втрат українській культурній спадщині, тож співпраця музеїв є сьогодні надзвичайно важливою.

Лавровська фон Тадден зазначила, що вже 142 українські музеї приєдналися до платформи OBMIN, і близько 130 з них братимуть участь у варшавській конференції. Основними темами зустрічі будуть деколонізація музейних наративів і роль музеїв у відбудові України. Партнери з Польщі та Німеччини допомагають зміцнювати міжнародні зв'язки українських музеїв та спільно розробляти підходи до захисту й збереження культурної спадщини України.

У конференції «Заповнення сліпих плям 2.0: Нові наративи та роль музеїв у відновленні України» візьмуть участь експерти з Польщі, Німеччини та інших країн. Серед почесних гостей – глава МЗС Польщі Радослав Сікорський, заступниця міністра культури України Анастасія Бондар, віцемаршалок Сенату Польщі Рафал Групінський.

Протягом заходу обговорюватимуться виклики для музеїв у ХХІ столітті, зокрема деколонізація музейного контенту, усунення застарілих наративів, впровадження електронної реєстрації музейних фондів в Україні. Підготовка до конференції розпочалася ще в серпні на регулярних онлайн-воркшопах українських музеїв разом з OBMIN.

Захід проходить під патронатом голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, маршалка Сенату Польщі Малгожати Кідави-Блонської, президентки Бундесрату Німеччини Анке Релінгер, Міністерства культури України та мера Варшави Рафала Тшасковського. Це вже третя конференція OBMIN, що об’єднує понад 140 українських музеїв, включаючи заклади мистецтва, історії, техніки та літератури.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину