Переосмислення спадщини: На заході України відновили історичні памʼятки, щоб поселити туди внутрішніх переселенців | ReHERIT
  • Новини

    Переосмислення спадщини: На заході України відновили історичні памʼятки, щоб поселити туди внутрішніх переселенців

    • 29 Листопада, Середа
Йдеться давній монастир у прикордонній Раві-Руській на Львівщині та колишній палац Потоцького на Тернопільщині, які є пам’ятками архітектури національного значення XVIII ст., але довго не використовувалися, занепадали і руйнувалися.

Торік історичні будівлі відремонтували і пристосували для проживання переселенців. У Раві-Руській облаштували чотири дитячі будинки сімейного типу, які переїхали з неспокійних регіонів, а на Тернопільщині проживають сім’ї військовослужбовців.

 

Заселення спорожнілих приміщень пам’яток архітектури вирішує одразу дві проблеми. В умовах обмеженого фінансування це чи не єдина можливість врятувати історичну архітектуру від руйнації. Також це додаткова площа, так необхідна для створення затишку людям, які втратили житло. Атмосфера прекрасного довкола них сприятиме реабілітації і психологічній адаптації в нових умовах. Після повернення вимушених переселенців додому відновлені приміщення служитимуть потребам місцевих громад.

Фінансування здійснювали європейські донори, благодійні організації та Львівська обласна адміністрація.

Текст: zaxid.net

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину