Розробка серії матеріалів для освітян. Історія має місце | ReHERIT

Матеріали для освітян. Підходи

У серії матеріалів публікуємо розроблені командою педагогів та дослідників навчально-методичні матеріали для освітян, базовані на дослідженнях та проєктах Центру міської історії, коментарі, рекомендації використання та імплементації в шкільні програми та активності.

Історія має місце

Як через історію одного місця чи будівлі можна розповісти про життя міста тривалістю століття, вмістити найяскравіші сюжети, зміни ідеологій, політичні перипетії, складні і трагічні сторінки, побачити людей та спільноти, які тут мешкали?

Історія твориться у просторах, вона “має місце”. Численні дослідження показують, як  через об’єкти та простори можна побачити нашарування, стирання та відкриття різних значень, перетини ідеологій та культур, формування меморіальних ландшафтів та оспорювання пам'яті, але також як можливе переосмислення минулого. 

Одним з прикладів може бути будівля Львівського Оперного театру.
Для Умані яскравим прикладом для такого підходу  є Кінотеатр Черняховського і його численні трансформації

Напрацювання містить посилання на проєкти Центру міської історії, які включають сюжети пов’язані з будівлею та життям Оперного театру та показують різні перспективи оповіді про місто. Такий підхід можна використовувати з іншими сюжетами, будівлями та просторами.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину