Екскурсія: «Львів’янки. Не/відомі долі Другої світової» | ReHERIT
  • Анонси

    Екскурсія: «Львів’янки. Не/відомі долі Другої світової»

    • 21 Вересня, Четвер

5 жовтня 2019 р. о 14.00 запрошуємо на останню прогулянку з серії тематичних екскурсій на тему Другої світової у Львові, розроблених в рамках проекту ReHERIT для гідів Львова «Львів’янки. Не/відомі долі Другої світової.»

Якими були долі львів’янок під час Другої світової війни? Стереотипи і уявлення про них як про зрадниць чи героїнь розбиває щоденна рутина. Вона показує, як ризиковано ставити їх в певні рамки, позбавляючи суб’єктності, права бути різними, помилятися, обирати, пристосовуватися, противитися, боротися, щоб вижити. Спосіб виживання кожної жінки був іншим. І часто результат залежав від спільноти,  до якої приписував її окупаційний режим. Декому вдалося вижити, а інші загинули тому, що були «інші».

Жіночих свідчень тих років не збереглося багато, проте навіть поодинокі долі стають яскравим свідченням епохи, коли людське життя мало найнижчу вартість. Кароліна Лянцкоронська залишила, можливо, найбільш детальні спогади тих днів. А от постаті  Оленки Ґердан-Заклинської чи Дебори Фоґель, Стефанії Скварчинської  чи Владислави Хомсової, Марти Чорної  чи Ірени Ґольдштейн до цього часу залишаються малознаними львів’янам. Їхні долі і діяльності невидимі в просторі сучасного міста, то ж і допитливий турист і гість міста позбавлений можливості дізнатися про цих особистостей. Саме про таких жінок пропонуємо поговорити під час міської прогулянки.

Екскурсія (Безкоштовна) — зареєструйтесь тут http://bit.ly/2mdjGFQ
Соломія Трильовська — гідеса по Львову, авторка серії екскурсій малознаними куточками Львова, а також екскурсій та лекцій про жіночий слід в історії нашого міста. Володіє українською, польською та російською мовами.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину