«Туристичний маршрут замками князів Острозьких» Старе Село–Дубно-Острог-Старокостянтинів довжиною 380 км об'єднає спадщину одного з найвпливовіших княжих родів української історії.
Спадщина князів Острозьких, які володіли землями сучасних Рівненської, Львівської та Хмельницької і інших областей приваблює туристів з усієї України. Вони були одним з найбагатших родів і найщедрішими меценатами свого часу і саме за їхнього правління міста переживали свій розквіт.
Новий маршрут трьома областями об’єднає в єдиний культурно-туристичний продукт музейні та культурні установи міст і допоможе комплексно та якісніше популяризувати історику-культурну спадщину. Маршрут враховує інтереси велотуристів, індивідуальних туристів, сімей з дітьми.
Маршрут замками Князів Острозьких матиме:
- 10 пам’яток культурної спадщини:
- 6 пам’яток національного значення в Острозі (Острозький замок, Кругла вежа, Богоявленський собор, Острозька академія, Луцька башта, Культурний барбакан);
- 2 пам’ятки в Дубно (Дубенський замок, Луцька брама);
- 1 пам’ятка в Старокостянтинові (Замок Острозьких);
- 1 найбільший замок Львівщини в Старому Селі площею 2га.
- мобільний додаток з квестами для цікавішого маршруту;
- віртуальний персонаж БімкО;
- інформаційні стенди та таблиці українською та англійською мовами, шрифтом Брайля, qr-кодами.
Команда розробить мобільний додаток для проходження туристичного маршруту, який міститиме квести, додаткову інформацію, анімованого персонажа БімкО. Цей персонаж буде досліджувати історію разом з дітьми та батьками, а ім’я він отримав від акроніма назви організації «Братство імені князів Острозьких».
«Ми створимо мобільний додаток з квестами, який можуть використовувати як діти, так і дорослі. Підґрунтям для такої ідеї є запити від індивідуальних туристів і туристичних груп з дітьми, які хочуть більше інтерактиву під час відвідування об’єктів культурної спадщини», – розповіла Анастасія Драчук, координаторка проєкту «Туристичний маршрут замками Князів Острозьких».
Проєкт не лише покращить бренд територій, але я сприятиме їх економічному розвитку. Адже в майбутньому перетворить екскурсанта, який користується лише послугами музеїв, в туриста, який залишається у закладах розміщення, смакує локальну традиційну кухню в закладах сфери громадського харчування, купує сувеніри від місцевих майстрів та рекомендує місце для своїх друзів та колег.
Проєкт реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фонду, Державного агентства розвитку туризму.