Цвинтарна гора на Кавказі: презентація історичного дослідження | ReHERIT
  • Анонси

    Цвинтарна гора на Кавказі: презентація історичного дослідження

    • 19 Липня, 2025

 

У межах проєкту “REHERIT 2.0: Спільна відповідальність за спільну спадщину” історик Петро Долганов провів історичне дослідження “Цвинтарна гора на Кавказі: історія простору трьох кладовищ поблизу вулиці Литовської у м. Рівному”. 

 

Дослідження присвячене вивченню історії простору, який рівняни сьогодні неофіційно називають “Єврейка“. Йдеться про територію, на якій розміщувалися православне кладовище Успенської церкви (також відоме як Омелянівське), юдейське кладовище, інфекційне кладовище, а також прилеглі до цього простору вулиці.

 

Запрошуємо на презентацію дослідження 22 липня, о 17:00, у конференц-залі готелю “Оптіма” (м. Рівне, вул. Словацького, 9). Щоб долучитися до заходу заповніть, будь ласка,  онлайн-форму

 

Під час зустрічі поговоримо про походження та історичну трансформацію простору; історії життя мешканців навколишніх вулиць і кварталів; розглянемо значення локації в роки Другої світової війни та в повоєнний період, а також розберемо історію виникнення неофіційного топоніма “Єврейка”.

 

Це дослідження — важливий крок до глибшого розуміння історії міського простору та його багатошарової памʼяті для того, аби надалі працювати над ревіталізацією цього простору з повагою до його минулого та чутливістю до потреб теперішніх спільнот. Лише через осмислення історичного контексту можна створити простір, що об’єднає різні покоління, культури та досвіди, стане місцем діалогу, взаєморозуміння та співтворення.

Петро Долганов — кандидат історичних наук, член редколегії вебсайту Міжнародного часопису “Україна Модерна”, науковий співробітник Центру сучасної історії імені Миколи Гаєвого (Український католицький університет).

 

Проєкт “REHERIT 2.0” впроваджується Центром міської історії та Центром “Регіональний розвиток” Агенції економічного розвитку PPV за фінансової підтримки Європейського Союзу.

 

Ця публікація була створена завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу. Її наповнення є винятковою відповідальністю партнерів проєкту “REHERIT 2.0” і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину