Результати конкурсу програми міні-грантів | ReHERIT

Маємо результати конкурсу Програми міні-грантів Re_HERIT для робити з культурною спадщиною.

🔹З переможцями будемо контактувати додатково. Далі починаємо індивідуальну переговорну процедури з кожним і реалізувати проекти.

🔸Щиро вітаємо:
1. Фото-аудіо інтервенція в міський простір «Вікна історії» (Острог);
2. Створення інтерактивного пішохідного туристичного маршруту «Чигирин. Прогулянка старим містом» (Чигирин);
3. Рівне модерністичне: міжвоєнна архітектурна спадщина (Рівне);
4. Інтерпретація спадщини замку Краснодвір: стратегія, план та візія (Надвірна);
5. Меджибіж полікультурний (Меджибіж);
6. Кишенькове місто. Чортків у 3D форматі (Чортків);
7. Мережа туристичних маршрутів Бібреччиною #Мандри_Сокільські;
8. «Dom Ludowy»: простір нових можливостей (Хмельницький);
9. Ратуша – серце міста (Івано-Франківськ);
10. Відкриваємо невідому Україну: архітектурна історична спадщина Ізмаїла (Ізмаїл).

Усім заявникам щиро дякуємо за те, що ви приділили ваш час, натхненно і змістовно писали конкурсні заявки. Для реалізації ваших ідей буде ще не один конкурс. Ми в цьому впевнені.
Щиро віримо, що ви актуалізуєте культурну спадщину у своїх громадах як цінність та ресурс для розвитку.

Фото: Hello I'm Nik GB


Проект «Вікна історії»: фото-аудіо інтервенція в міський простір, реалізує ГО «Братство імені князів Острозьких» Острог - серце Волині Ostroh is the heart of Volyn.

«Вікна історій» – це фото-аудіо інтервенція в міський простір Острога, яка доступно та близько покаже етапи міського життя, про які зазвичай не говорять, через особисті історії мешканців полікультурного міста ХХст.

Інтерактивна розповідь має занурити кожного в історію і дати можливість відчути приналежність мешканців до спільного культурно-історичного простору і культурної спадщини навколо.

Фото: sarah-dorweiler


Проект Чигирин. Прогулянка старим містом, реалізує Благодійний фонд соціального розвитку Національний історико-культурний заповідник "Чигирин".

Команда працює над створенням інтерактивного маршруту в місті Чигирині. Маршрут знайомитиме із життям колишньої гетьманської столиці початку ХХ ст. і міститиме десять інформаційних стендів із зображеннями міста – листівками. Вони зберігаються в колекції Національного історико-культурного заповідника «Чигирин», архівах, приватних збірках.

Ідея створення проекту виникла із «знайомства» з колекцією поштових листівок початку ХХ ст., які містять зображення історичного ландшафту Чигирина, із збірки НІКЗ «Чигирин».

У 1910-1915 рр. ці листівки були випущені власником магазину фотографічного, книжкового і письмового приладдя чигиринцем, євреєм Міхаелем Сквірським.
Всього їх було надруковано близько 50-ти видів. Вони були присвячені важливим для чигиринців місцям проведення буднів та свят – основним центрам громадської активності: вулицям, культовим спорудам, базару, повітовій управі, мосту через Тясмин, Замковій горі.

Під час екскурсії можна буде дізнатися про життя невеликого повітового містечка Чигирина та його мешканців – українців і євреїв на початку ХХ ст., порівняти зміни історичного ландшафту міста впродовж 100 років.

Фото: Scott-Webb


Проект Рівне модерністичне: міжвоєнна архітектурна спадщина реалізує ГО «Інститут українського модернізму».

Проект спрямований на підвищення знань і зацікавленості спадщиною архітектури міжвоєнного модернізму м. Рівне.

Щоб мешканці, органи влади, організації та підприємці розуміли значення цієї архітектури для збереження самобутності архітектурного простору й образу міста. Адже архітектура певного періоду є важливим ресурсом підвищення туристичної привабливості міста.

Фото: Pawel-Czerwinski


Проект Інтерпретація спадщини замку Краснодвір: стратегія, план та візія, реалізує ГО «Надвірнянський туристично-інформаційний центр», щоб вивести деградовану територію – частина парку в центрі міста Надвірна із залишками замку «Краснодвір» XIV–XV ст. із кризового стану.

Мета проєкту об’єднати громаду міста для створення центру інтерпретації історії міста щоб реалізовувати конкурентоспроможний культурного та туристичного продукту для мешканців і гостей міста. Команда проекту переконана, що збереження культурної спадщини найперше залежить від бажання громади та чіткого спільного плану дій.

Фото: Sarah-Dorweiler


Проект «Меджибіж полікультурний», реалізує Хмельницька обласна ГО «Постійнодіюча археологічна експедиція "Меджибіж-2000"» (Державний історико - культурний заповідник "Межибіж")
 
Команда працює над тим, щоб сформувати у локальній громаді та в Україні розуміння культурної
цінності та туристичної привабливості Меджибожа та стимулювати більш активне культурне, освітнє та економічне використання локальної спадщини.
 
Місцева об'єднана територіальна громада має доступ до пам'яток Київської Руси, Великого Князівства Литовського, Речі Посполитої та інших періодів, а також є центром всесвітнього паломництва євреїв-хасидів. Тому проект спрямований на підвищення цінності селища Меджибіж Хмельницької області від рівня «села біля фортеці» до рівня самобутнього міста з унікальним історичним сусідством кількох етнічних культур – української, єврейської, польської.
Фото: Ben-Neale

Проект Кишенькове місто. Чортків у 3D форматі, реалізує ГО «Центр розвитку молодої громади та міжнародного партнерства ІНІЦІАТИВА» разом із компанією Skeiron.

Команда працює над тим, щоб зробити сканування великих історичних будівель, що є першим, необхідним кроком до оцифрування пам’ятки архітектури. Такі детальні сканування архітектурного об’єкта дають можливість виконувати проєктні реставраційні креслення, що допоможе у відновленні історичної будівлі у її автентичному вигляді. Після оцифрування планують створити 600 комплектів безкоштовних поштівок доповненої реальності для мешканців та гостей міста.

Оцифровані об’єкти можна використовувати по-різному: створити 3D-модель та застосувати її для реставраційних і будівельних робіт; на основі готових даних можна розробляти туристичні путівники з елементами доповненої і віртуальної реальності (AR/VR технології), використовувати їх під час створення онлайн-гідів, 3D-мап, навіть сувенірної продукції.

Об’єкти, обрані для сканування: годинникова вежа та торгові ряди (ХІХ – поч. ХХ ст.); чортківський замок (ХVІІ ст.), церква Вознесіння Господнього (ХVІІ ст.), церква Успіння (ХVІ ст.) – пам'ятки архітектури національного значення; костел св. Станіслава (ХVІІ ст.), синагога нова (поч. ХХ ст.), ратуша (поч. ХХ ст.), монастир сестер Ордену Милосердя (ХVІІІ ст.).

Фото: Alex-Loup


Проект #Мандри_Сокільські реалізує Благодійний фонд Спадщина.UA / Heritage.UA

Бібрка розташована за 30 км від Львова, тож це буде гарна нагода влаштувати мандрівку вихідного дня для відпочинку і ознайомлення з історією краю.
Довкола цього містечка є багато цікавих об’єктів і місць, тож створять пішохідні, велосипедні та автомобільні туристичні шляхи для сімейного та молодіжного відпочинку.

Проект дозволить розробити нові туристичні маршрути культурного, ностальгійного, екологічного та регіонального туризму, пов’язані з локальною історією, визначними особистостями та пам’ятками краю. Це дозволить актуалізувати спільну спадщину регіону та розвинути його туристичний потенціал.

Серед найцікавіший об’єктів цього регіону – гора Камула, Свірзький замок, будинок «Сокола» та оборонний костел в Бібрці, П'ятничанська вежа, Соколівський оборонний костел, дерев'яна церква в селі Вільхівець, місця зустрічей Івана Франка і Уляни Кравченко.

Фото: Annie-Spratt


Проект Dom Ludowy: простір нових можливостей, реалізує ГО Klub Inteligencji Polskiej "Serwus" (Клуб інтелігенції польської «Сервус»).

На прикладі історичної будівлі «Dom Ludowy w Chmielnickim» команда покаже шлях перетворення об’єкту культурної спадщини, що потребує постійних дотацій на культурний простір, що генерує додану вартість та сприяє розвитку громади.

У проекті працюють щоб:
- Виробити спільну політику щодо використання історичної будівлі «Dom Ludowy» як ресурсу розвитку місцевої громади;
- Провести стратегічну сесію для напрацювання спільного бачення розвитку культурної спадщини;
- Розробити комунікаційну стратегії «Підтримай Dom Ludowy» та створити впізнаваний бренд.

Фото: Igor-Son


Проект «Ратуша – серце міста», реалізує ГО «Інтелект УА», ініціатива зі збереження архітектурної спадщини міста Офіційна сторінка «Франківськ який треба берегти».

Команда працює над поверненням історичного вигляду вхідним дверям в міську Ратушу, звільнивши їх від пластику та відновивши дереві згідно з знайденими в архівах архітектурним кресленням та старим фотографіям.

Створити пізнавальну інтерактивну виставку для відвідувачів про історію четвертої міської Ратуші, використовуючи віднайдену в архівах інформацію, яка до цього часу не була відкрита. Виставка відбуватиметься в приміщенні Ратуші, де зараз знаходиться обласний краєзнавчий музей (частина виставки всередині, частина ззовні біля самих відновлених дверей). Виставка окрім розповіді про історію дверей показуватиме позитивний приклад бережного і відповідального ставлення до старовинної архітектури та надихатиме містян не нищити та не викидати двері і інші архітектурні елементи культурної спадщини.

Також організація збиратиме благодійні внески на для заміни пластикового тамбуру, створеного 20 років тому суто з практичних міркувань для зменшення тепловтрат перед вхідними дверима. Пластик планують замінити на скляну конструкцію, щоб максимально візуально відкрити двері, не спотворивши зовнішній вигляд вхідної частини ратуші та залишити важливу функцію теплозберігання.

Фото: Hudai-Gayiran


Проект «Відкриваємо невідому Україну: архітектурна історична спадщина Ізмаїла», реалізує ГО «Придунайський центр громадських ініціатив».

Команда розкаже про історичні будівлі міста Ізмаїл Одеської області його жителям та відвідувачам. Збере дані про історії будівель (призначення, дати побудови, попередніх власників), розподілить за історичними періодами та розмістить на онлайн-мапі контент зі зручною навігацією та фільтрацією, щоб охочі могли обрати найцікавіший маршрут.

Також в проекті створять брошуру "Відкриваємо невідому Україну: історична спадщина Ізмаїла" і поширять у навчальних та культурних закладах міста, точках відпочинку та прибуття гостей у місто. І планується проведення пішохідного квесту та екскурсії історичними будівлями.

Фото: Josh-Calabrese


Ця публікація була створена завдяки фінансовій допомозі Європейського Союзу в рамках програми міні-грантів проекту ReHERIT. ЇЇ наповнення є винятковою відповідальністю партнерів проекту і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину