Покинутий палац XIX ст. на Львівщині передали музею для розвитку туризму | ReHERIT
  • Новини

    Покинутий палац XIX ст. на Львівщині передали музею для розвитку туризму

    • 06 Лютого, Понеділок

Покинутий палац XIX ст. в селі Тулиголове, що розташоване біля міста Комарна, за 45 км від Львова, передали у підпорядкування обласного Історико-краєзнавчого музею.

Раніше там працював туберкульозний диспансер, а останні п’ять років він не охороняється, чим користаються злодії і вандали.

Палац планують включити в туристичні маршрути, а приміщення пам’ятки відновити і облаштувати там багатофункціональний центр.

У четвер, 23 листопада, комісія з питань комунального майна Львівської обласної ради передала палац Балів у розпорядження Історико-краєзнавчого музею, який працює у Винниках. Він стане частиною нового туристичного маршруту «Королівський шлях», який з’єднає важливі місця української історії, зокрема маєток Фредрів-Шептицьких у Вишні та монастир у Лаврові, де похований Лев Данилович.

На необхідності порятунку палацу наголошували місцеві жителі та депутати Комарнівської міської ради, до якої належить с. Тулиголове. Через відсутність охорони в будівлі часто траплялися крадіжки цінних елементів. У 2021 році депутати Комарнівської міської ради подали запит до Львівської обласної ради з проханням відновити охорону палацу.

Комісія з питань історико-культурної спадщини та туризму ЛОР підтримала ініціативу передачі палацу музею. Голова комісії Іван Щурко впевнений, що це перший крок до порятунку палацу.

Відкрий спадщинуДізнавайтесь цікаве про культурну спадщину